• Головна
  • У Полтаві упорядковують газони, створюють нові клумби та змінюють дизайн вазонів
11:15, 12 травня 2020 р.
Надійне джерело

У Полтаві упорядковують газони, створюють нові клумби та змінюють дизайн вазонів

У Полтаві упорядковують газони, створюють нові клумби та змінюють дизайн вазонів

Раніше фахівці КП «Декоративні культури» не опікувалися газонами у нашому місті. Лише підсівали траву українського виробника у парках та скверах. Ця трава мала свої недоліки – постійно кущилася, виглядала не так естетично та яскраво. Зараз у Статуті комунального підприємства «Декоративні культури» прописано, що КП може займатися газонами, посівом трави тощо.

- Тож ми отримали доручення розглянути можливість впорядкування газонів по вулиці Огнівській та Нікітченка, – розповідає директор комунального підприємства «Декоративні культури» Сергій Луценко. – Саме на цій вулиці було незадовільне дорожнє покриття. Там зробили ремонт дороги, поклали новий асфальт та встановили нові бордюри.

За словами Сергія Луценка, перед посівом газону довелося зняти увесь верхній шар грунту, оскільки там містилося і коріння, і каміння, і сміття, і щебінь, і відходи від асфальту. Тож було вирішено питання про вивезення цього будівельного сміття. Потім, протягом цілого місяця завозити туди новий грунт. Пізніше був етап розрівнювання, розбиття усіх грудок землі.

- Для того, щоб посіяти траву якісно, треба мати нормальний грунт. Потрібен якісний прошарок грунту приблизно 15-20 см, де буде створена хороша коренева система, – упевнений директор комунального підприємства.

Уже після того, як завезли грунт, його розрівняли та засіяли травою. На останньому етапі грунт закатали. Робили це для того, аби розрівняти газон та не дати можливості пташкам дістати насіння. На газони по вул. Огнівській та Нікітченка висадили траву датського виробника класифікації «спорт». Адже саме цей вид трави досить стійкий до пошкоджень. Вартість такої трави 96 грн за кілограм. Днями, після рясних дощів, датська газонна трава уже почала сходити. Ця трава багаторічна. Нею планують засіяти і газони, що розташовані на іншому боці вулиць.

На підприємстві є дві машини з бочками для поливу. Та цьогоріч згідно з договором оренди комунальне підприємство КАТП-1628 передало додатково ще одну бочку для поливу у користування. Чи вистачатиме техніки для поливу, покажуть погодні умови. Адже «Декоративні культури» відповідають не лише за ті насадження, які висадили нещодавно. Підприємство опікується усіма зеленими культурами міста.

Цьогоріч збільшили й загальну площу квітників у Полтаві. Раніше вона станова 5740 метрів квадратних. Цьогоріч площу квітників збільшили на 1200 квадратних метрів. Наразі у місті загальна площа клумб майже 7 тисяч метрів квадратних.

Відповідно до цього, працівники «Декоративних культур» збільшили і кількість посадкового матеріалу, тобто квітів. До прикладу, минулого року силами підприємства у Полтаві було висаджено 146 тисяч саджанців. Цього року планують висадити близько 180 тисяч квітів, 120 тисяч з яких уже висаджують на клумби.

Нові квітники з’являться біля Київського вокзалу, у сквері ім. П. Юрченка, у Павленківському парку, по вулиці Героїв Сталінграду.

Також цього року кардинально змінять і дизайн вазонів, які будуть розташовані поблизу парків та скверів. Їх по місту буде близько 200, зокрема, біля Березового скверу, у районі ЗОШ № 10, біля Південного та Київського вокзалів, вздовж вулиці Небесної Сотні.

- Час від часу просто необхідно щось змінювати. Тож цього року ми кардинальні у своїй роботі. Наше підприємство працює у новому ритмі, застосовуємо нові підходи. Майже за рік ми значно виросли, примножили та збагатили зелені культури власного виробництва. Адже ми хочемо змінити Полтаву на краще, – підсумував Сергій Луценко.

#декоративні_культури #ЖКГ #Луценко
Оголошення
live comments feed...