• Головна
  • Як працює полтавський музей «Поле Полтавської битви» - розповідає головний зберігач фондів
12:30, 18 травня 2020 р.
Надійне джерело

Як працює полтавський музей «Поле Полтавської битви» - розповідає головний зберігач фондів

Як працює полтавський музей «Поле Полтавської битви» - розповідає головний зберігач фондів

До Міжнародного дня музеїв ми поспілкувалися з головним зберігачем фондів Державного історико-культурного заповідника «Поле Полтавської битви» Вітою Гармаш та у ексклюзивному інтерв’ю нашому виданню дізналися специфіку роботи в музеї та як тут відзначають цей особливий день.

Пані, Віта, чому ви обрали роботу саме у музеї? Працюєте за фахом?

Я закінчила наш Полтавський педагогічний університет ім. В.Г. Короленка. Навчалася на історичному факультеті. Одразу після завершення навчання у 2006 році, мені запропонували піти працювати у Державний історико-культурний заповідник «Поле Полтавської битви». Спочатку була на посаді екскурсовода. Ця професія і дала мені путівку в життя, адже вона дуже багато чому вчить: це і спілкування з людьми, і вдосконалення своїх знань, зокрема, як правильно застосовувати свої знання.

Потім я очолила відділ науково-масової роботи, а з 2013 р. переведена на посаду головного зберігача фондів.

Розкажіть детальніше про свою посаду та чим конкретно займаєтесь?

Насправді відділ фондів це дуже цікаво, але і відповідально. Адже головний зберігач фондів відповідає за всю колекцію музею, її збереження, звірення, реставрацію, атрибутацію. Але в той же момент, ти стаєш, ніби «мамою» для кожного предмета. Переживаєш за них, дбаєш, оберігаєш. Доторкнутися до предмета – це, ніби, поринути у минуле. Я завжди говорю діткам, які приходять на екскурсію, що предмети вміють розмовляти, але своєю мовою. Вони розповідають нам про себе: звідки вони, хто міг користуватися ними, чи носити їх, для чого вони використовувалися і таке інше.

Чи є особлива специфіка у роботі в музеї, зокрема, у музеї Полтавської битви, у чому вона полягає? Як організована робота музею зсередини?

Специфіка роботи в музеї звичайно є. Найперше – це робота з експонатами, правильного викладу матеріалу. Поєднати виклад історичного матеріалу з представленими експонатами, аби екскурсія вийшла цікавою і пізнавальною. Окрім того, треба обов’язково орієнтуватися на вікову категорію відвідувачів. Тема Полтавської битви - це складна тема, особливо для сприйняття дітей. Тому, для діток у нас розроблена окрема екскурсія, враховуючи їх сприйняття.

Окрім того, специфіка роботи в музеї полягає ще й у роботі з людьми. Тому, науковий співробітник має бути не лише фахівцем з історії, але і психологом, менеджером, організатором, аби відвідувачі почували себе комфортно і виходили задоволеними після відвідин музею.

Щодо організації роботи у музеї, то в нашому музеї є 4 відділи, кожен з яких займається своїми поставленими завданнями. Господарський відділ займається господарською роботою. Відділ фондів та експозиції – збереженням, обліком, дослідженням предметів в колекції музею. До відділу фондів відноситься підрозділ “Наукова бібліотека музею”. Наступний – це відділ науково-просвітницької роботи, який займається організацією та проведенням різних заходів, виставок, презентацій. Також є відділ охорони культурної спадщини, який займається охороною, дослідженням Поля та пам’ятників Полтавської битви.

Як відзначаєте Міжнародний день музеїв у музеї Полтавської битви, щось зазвичай готується до цього дня?

Так, звичайно. Кожного року 18 травня ми прагнемо показати свої досягнення за рік, але обов’язково дотримуємося формату Міжнародного Дня музеїв. Як правило, презентуємо нові надходження, зміни в експозиції, нові туристичні маршрути, проводимо тематичні екскурсії. Цьогоріч, у зв’язку з обставинами, всі заходи будуть проводитися онлайн, на нашій офіційній Фейсбук-сторінці. Буде представлена пісочна анімація «Привітання з Міжнародним Днем музеїв», онлайн-вікторина.

Що особисто для вас значить бути співробітником музею? Чи не плануєте змінювати роботу?

Для мене особисто - це моє покликання в житті. Ти постійно навчаєшся, розвиваєшся, вдосконалюєш свою роботу. А як говорить прислів’я: «Досконалості не має меж».

Чи збираюся змінювати роботу? Звичайно, ні. У нас ще багато роботи, аби зробити наш музей ще кращим, відвідуванішим і затребуваним.

Раніше ми писали Як відзначають Міжнародний день музеїв у Полтаві: полтавка про роботу в музеї В.Г. Короленка

#музей #інтерв'ю #Полтава
Оголошення
live comments feed...