• Головна
  • “Краще я помру від коронавірусу, ніж від голоду”, - підприємці полтавського Речового ринку зібралися на акцію, щоб їм дозволили працювати
13:02, 5 травня 2020 р.
Надійне джерело

“Краще я помру від коронавірусу, ніж від голоду”, - підприємці полтавського Речового ринку зібралися на акцію, щоб їм дозволили працювати

“Краще я помру від коронавірусу, ніж від голоду”, - підприємці полтавського Речового ринку зібралися на акцію, щоб їм дозволили працювати

Сьогодні біля Центрального Речового ринку пройшла попереджувальна акція підприємців від Речового ринку, який зачинено на карантин.

Головне гасло акції під назвою “Ми прийшли з вулиць, не дасте дозволу - на вулиці і повернемось!” наступне: “Якщо Міська рада, як орган місцевого самоврядування, самовідсторонюється від вирішення проблем громадян - підприємців, рішення буде прийнято безпосередньо громадою!”.

“Краще я помру від коронавірусу, ніж від голоду”, - підприємці полтавського Речового ринку зібралися на акцію, щоб їм дозволили працювати , фото-1

- Тут зібралася територіальна громада, яка реалізує своє конституційне право на працю через ФОП, - говорить уповноважений громадою Речового ринку перший заступник, створеної територіальною громадою кооперативу “Народна кооперація Полтавщини” Олександр Лещенко. – Ми проводимо акцію стосовно проблем Речового ринку і хочемо, щоб Міська рада виконала наші вимоги. Зокрема, до 8 травня зібрати спільно з представниками малого бізнесу Речового ринку робочу групу для розробки плану відновлення рівних умов для праці всіх підприємств. На жаль, зараз ідуть тільки вибіркові дозволи з незрозумілими критеріями. А про нас забувають.

Також підприємці вимагають забезпечити до 11 травня тестування всіх підприємців та найманих працівників на антитіла коронавірусу.

- Якщо Міська рада вимагає, то ми всі згодні пройти цю перевірку, аби довести, що у нас все добре, - додає Олександр Лещенко. – Ми вимагаємо до 11 травня провести інспекцію ринків та торгових точок та дозволити роботу з дотриманням протиепідеміологічних умов. Якщо ж ні, то дозволити працювати на інших майданчиках, щоб ми мали змогу заробляти на хліб. Також публічно оприлюднити ці дані у ЗМІ та на офіційному сайті Міської Ради. На Речовому ринку досі не проводилося жодної інспекції.

З приводу цього розгорілася дискусія – не всі підприємці були згодні переїхати у разі необхідності і торгувати у іншому місці.

“Краще я помру від коронавірусу, ніж від голоду”, - підприємці полтавського Речового ринку зібралися на акцію, щоб їм дозволили працювати , фото-2

- Мета акції попередити про те, що ми виконуємо вимоги уряду, але якщо наш виконавчий орган не буде працювати, то ми повернемося на вулиці, - продовжує Олександр Лещенко. – Ми проводимо цей флешмоб аби доказати Міській раді, що ми самі здатні приймати рішення и дотримуватися вимог на цій вулиці. Якщо до 12 травня не буде прийнято виконкомом рішення про відкриття ринку, то ми приймемо рішення перекрити цю вулицю і дати можливість людям вижити. Якщо такого рішення не буде, то вийдемо під Міську раду.

- Прийшов на акцію тому, що у мене закінчилися кошти і нема за що жити, - каже підприємець, торговець взуттям, Дмитро Занько. – У мене не має власного житла і потрібно платити оренду. А ми з дружиною обидва працюємо на ринку. Потрібно розрахуватися з постачальниками за товар, перед якими я маю обов’язки. Я розумію, що зараз пандемія, але у всього є свої межі. Чому одним можна працювати, а іншим ні? Я також можу створити умови, як у Аврорі”, “Епіцентрі” та інших магазинах і працювати. Усі вони торгують. А чому я не можу? Карантин має бути для всіх, а не вибірково. Я прийшов сюди, бо хочу працювати. Мені потрібно за щось годувати свою сім’ю. Я тут працюю з 1996 року. І взагалі, я вважаю, що у нас уже імунітет від коронавірусу і ми українці переболіли ним ще взимку, коли не було навіть тестів. Серед моїх знайомих немає хворих на коронавірус, тому я вважаю цю проблему сильно роздутою, хоча не заперечую, що вона існує. Не зрозуміло які цілі переслідує наша влада, але особисто я хочу працювати. Можливо, я перебільшую, але краще я помру від коронавірусу, ніж від голоду.

Дмитро Занько продовжує:

- Коли нас зачинили, я отримав 25 ящиків з товаром. Один ящик коштує 200 доларів. Мені треба віддати за це кошти. З чого мені віддавати? Товар я вже не зможу повернути. З цими людьми мені ще працювати у майбутньому. За цей час, що я не можу працювати я вже втратив більше 20 тисяч гривень як мінімум. За ці дні я міг стільки заробити. Що для мене зробила держава? Чому не допомагають підприємцям? Я вважаю, що потрібно виходити з карантину і починати працювати. Про акцію дізнався від нашого активу.

Підприємниця, яка торгує ременями, Світлана Маценко розповідає:

- Прийшли на акцію тому, що не знаємо чи дозволить нам Міська рада працювати з 12 травня. Нам не дають можливості для виживання. З нас зняли єдиний податок, але інші податки ми платимо. У мене не має можливості не працювати два місяці. Квартплату ніхто не зняв і постійно приходять квитанції. Малому бізнесу ніхто не допомагає і просто гине. Якщо ми не почнемо працювати, то не має за що сидіти вдома і годувати свою родину. Особисто у мене накопичились дуже великі борги. Нам навіть не дали можливості зайти на ринок, щоб змінити людей, які тут чергували. Заходили з поліцією та адвокатом. Працювати онлайн не виходить – ринок повністю заповнений. Якщо не відкриють ринок, я просто не знаю що мені робити далі. Я збирала два роки кошти на відпустку, якщо б не вони, то не було б за що купувати навіть продукти. Не має за що сидіти вдома. Померти від голодної смерті не краще, ніж захворіти коронавірусом.

Раніше ми писали Які ринки у Полтаві відкриють найближчим часом?

Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ринки #акція #підприємці
Оголошення
live comments feed...