• Головна
  • Полтавські церкви проводитимуть богослужіння у звичайному режимі
13:00, 13 березня 2020 р.
Надійне джерело

Полтавські церкви проводитимуть богослужіння у звичайному режимі

Полтавські церкви проводитимуть богослужіння у звичайному режимі

Коронавірус, серед іншого, вплинув на плин релігійного життя у світі.

Так, Римо – Католицька церква не проводитиме богослужіння найближчим часом. Вперше за всю історію Папа Римський не проводив молитву на площі святого Петра. Загальна аудієнція відбувалася онлайн. По всій Італії не проводять меси та інші богослужіння.

Яка ж ситуація у Полтаві? За роз’ясненнями ми звернулися до очільників та представників місцевих громад.

Владика Федір, архієпископ Полтавський та Кременчуцький, ПЦУ:

« - Ми не можемо відмовитися від молитви, поки що богослужіння у нас проходитимуть. Але про безпеку вірян ми подбали. Нині у храмах запроваджено кількаразове вологе прибирання дезінфікуючими засобами, провітрюємо приміщення. Спиртом протираємо ікони та інші предмети, Хоча робимо послаблення та дозволяємо не прикладатися до них. Також існує певний момент привітання зі священиками, але і тут ми просимо звести контакти до мінімуму. Що ж стосується таїнства причастя, то для запивання будемо використовувати одноразові стаканчики. Поки що не започаткували причастя одноразовими ложками – але це можна робити, все вирішують настоятелі. Поки що діятимемо так. Але, звісно, реагуватимемо на зміну ситуації у разі потреби».

Прес - секретар Полтавської єпархії УПЦ Микола Довганич:

« - Богослужіння ми поки що не відміняли. Все відбуватиметься у штатному режимі. Але від початку карантину посилюємо заходи безпеки. Закупили дезінфікуючі засоби, протираємо ікони і предмети спиртом. Одноразовий посуд під час причастя. На якісь додаткові зміни ситуації реагуватимемо оперативно»

Дмитро Лаптєв , пресвітер храму « Світло життя»

« - Поки що не відміняємо богослужіння. Але миттєво відреагували на ситуацію. У нас на високому рівні профілактичні заходи – дезінфікуючі засоби для рук та обробки приміщення. Придбали також рециркулятори. Тобто, безпрецедентні заходи. Настійно рекомендуємо лишаться дома тим вірянам, які відчувають хоча би ознаки недуги. У нас просторий храм, гарна система вентиляції. Ну і більше двохсот віруючих у нас не збирається. Тому все згідно з законодавством. Але тримаємо руку на пульсі подій.»

Отець Юрій Кролевський, настоятель Свято-Троїцького храму УГКЦ:

« - Богослужіння триватимуть у звичайному режимі до нових рекомендацій влади. Якщо вони будуть, діятимемо по ситуації».

#церква #богослужіння #віра
Оголошення
live comments feed...