• Головна
  • ПЦУ: під час причастя не можна заразитися коронавірусом. Яка позиція інших конфесій?
16:30, 8 березня 2020 р.
Надійне джерело

ПЦУ: під час причастя не можна заразитися коронавірусом. Яка позиція інших конфесій?

ПЦУ: під час причастя не можна заразитися коронавірусом. Яка позиція інших конфесій?

Епідемія коронавірусу вже охопила всі континенти окрім Антарктиди. Невтішні дані статистики щодня повідомляють про ріст захворюваності та летальні випадки. На сьогодні їх кількість сягає понад три тисячі осіб. Медики радять уникати скупчень людей, у багатьох країнах заборонені масові заходи. Втім, дехто зі священників вважає, що через церковні таїнства заразитися вірусом не можливо. Зокрема, так думку оприлюднив днями митрополит ПЦУ Дмитро Рудюк:

« - Друзі! Останніми днями поширюється чимало інформації щодо того, як вірянам поводитися в церкві під час богослужінь і особливо причастя Святих Христових Тайн у годину лютих випробовувань щодо поширення коронавірусу.Застерігаю вас від того, що всіляка зневага до страшних животворчих Тіла і Крові Господніх, які подаються з Святої Чаші, придумування всяких способів причастя, які заперечують традиційну форму причастя у Православній Церкві, або якісь обмеження в причасті істинних Тіла і Крові Господа Ісуса Христа є нічим іншим, як зневагою, богохульством і відсутністю віри в Господа Ісуса Христа та Його Чесних Тіла і Крові. Закликаю таких порад не слухати та не виконувати, бо ті хто таке впроваджує є занепалими і духовно ошуканими християнами. Ми повинні стояти на правді і всілякі богохульні поради, несумісні з нашою вірою, відкидати.Вважаю це звернення особистим!» - пише митрополит

Втім, не всі віряни поділяють думку свого духовного наставника.

А ЩО В ІНШИХ КОНФЕСІЯХ СВІТУ?

 Достеменно відомо про випадок зараження раввина синагоги в окрузі Уестчестер ( США) . Синагогу одразу зачинили на карантин.

Іран, який є одним з лідерів щодо кількості випадків коронавірусу, відмінив традиційні п’ятничні молитви

Рада євангельських протестантських Церков України та Українська міжцерковна рада під час зустрічі 2 березня 2020 року ініціювали звернення до Церков України про проведення Всеукраїнської молитви 14-15 березня.У Зверненні також є Пам’ятка для Церков щодо коронавірусу COVID-19.

« -  Залишайтеся вдома, якщо захворіли. Зателефонуйте в лікарню та повідомте, що у вас є ознаки захворювання. Уникайте тісного контакту з іншими людьми. Регулярно провітрюйте приміщення та дезінфікуйте поверхні. Використовуйте захисну маску для обличчя (її слід регулярно замінювати раз на 1,5-2 години)» сказано у Зверненні.

У Ватикані 6 березня був підтверджений перший випадок зараження коронавірусом.Про це повідомили в Залі друку міста-держави, передає РІСУ з Посиланням на National post.

У Вифлеємі закрили храм Різдва Христового через коронавірус.Про це повідомляє  РІСУ з посиланням на видання Gulf News.

Палестинське міністерство охорони здоров'я у зв'язку з виявленими випадками зараження коронавірусом у Вифлеємі оголосило надзвичайний стан у місті, а також у прилеглих містах і селах. Там скасували проведення масових заходів, закрили навчальні заклади, мечеті й церкви.

Крім того, християнські церкви Палестини вирішили закрити на два тижні, зокрема храм Різдва Христового. Також скасовано щорічний Вифлеємський марафон.

ЄЄ Єпископ Вроцлавсько-Гданський (УГКЦ) Володимир Ющак відреагував на вказівки Міністерства охорони здоров’я Польщі стосовно небезпеки коронавірусу Covid-19. Єпископ Володимир, піклуючись про безпеку вірян УГКЦ в Польщі, запровадив у своїй єпархії кілька змін на час коронавірусної інфекції, повідомляє сайт Вроцлавсько-Гданської єпархії УГКЦ. Владика видав розпорядження не цілувати ікони і напрестольне Євангеліє.

Щодо отримання Святого Причастя, єпископ попросив вірних «не торкатися губами і не облизувати ложечку».

Батьків малолітніх дітей єпископ просить не приводити їх до Причастя.

#коронавірус #епідемія #карантин
Оголошення
live comments feed...