• Головна
  • Як працюють будинки сімейного типу на Полтавщині
14:00, 9 березня 2020 р.
Надійне джерело

Як працюють будинки сімейного типу на Полтавщині

Як працюють будинки сімейного типу на Полтавщині

Заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко з робочою поїздкою перебувала у Пирятинському районі.

Вона відвідала дитячий будинок сімейного типу родини Пономаренків у селі Дейманівка. Він функціонує з 7 травня 2012 року, створений на власній житловій площі. Нині в родині виховується п’ятеро дітей. Владислава, Максим та Геннадій навчаються в Дейманівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів, Юрій та Володимир – студенти Дігтярівського професійного аграрного ліцею. Родина має повнолітнього сина.

Катерина Рижеченко ознайомилася з умовами проживання та поспілкувались із батьками й дітьми. Вона побачила, що в будинку є окремі кімнати з облаштованими місцями для відпочинку, занять та розвитку дітей, а на подвір’ї облаштований ігровий майданчик. Всі діти відвідують гуртки, займаються спортом.

Як працюють будинки сімейного типу на Полтавщині , фото-1

Як розповіла Наталія Пономаренко, створити будинок сімейного типу їх підштовхнув син.

«У моєї рідної сестри також дитячий будинок сімейного типу. В нас свій один син. Він дуже любив грати у футбол та волейбол. У селі дітлахів небагато, тож він запропонував нам взяти дітей, щоб йому було не нудно. Зробили майданчик на городі. Ми взяли відразу чотирьох діток з однієї сім’ї. Нині наш син вже студент. В’ячеслав навчається в Березоворудському аграрному коледжі», – розповіла Наталія Пономаренко.

Катерина Рижеченко зазначила, що питання виведення дітей із дитячих будинків та шкіл-інтернатів нині актуальне, адже нічого кращого за сім’ю немає. В Полтавській ОДА розробляють програму підтримки сімейних форм виховання і ставлять собі за мету в 2020 році якомога більше сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, влаштувати у сім’ї. Система інтернатних закладів буде реорганізована.

«Для мене важливо, щоб кожна дитина виховувалася в сім’ї. Держава забезпечує пріоритет сімейного виховання дітей та створює умови для їхнього всебічного розвитку. В таких сім’ях є батьки, а не вихователі. Дітям приділяють більше уваги. Пишаюся такими людьми, як ви», – сказала Катерина Рижеченко.

Відповідаючи на запитання заступника голови про додаткові потреби для повноцінного комфортного проживання, батьки зазначили, що нині всім забезпечені. Однак хотіли б, аби їх також за можливості забезпечували відпочинком.

«Дітей відправляємо на відпочинок до оздоровчого табору. Хотілося б і самим трохи розвіятися, а то поки обробимо всі городи, господарство маємо чимале. Влітку ще додається консервування, маємо дві теплиці. Тож від тижневого відпочинку не відмовимося», – сказав Олександр Пономаренко.

Катерина Рижеченко пообіцяла взяти до уваги їхню пропозицію. Однак зауважила, що вже проводили опитування між прийомними батьками щодо організації їхнього відпочинку, але не всі батьки готові покинути господарство та кудись поїхати.

Раніше ми писали Усі дитячі будинки країни стануть медичними закладами

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтавщина #будинки сімейного типу #діти #сироти
Оголошення
live comments feed...