• Головна
  • Усі дитячі будинки країни стануть медичними закладами
11:00, 18 лютого 2020 р.
Надійне джерело

Усі дитячі будинки країни стануть медичними закладами

Усі дитячі будинки країни стануть медичними закладами

В Україні 38 дитячих будинків, що належать до сфери управління МОЗ, стануть на 100% медичними чи реабілітаційними. Про це повідомив заступник Міністра соціальної політики Олег Коваль на селекторній нараді з питань влаштування дітей у сімейні форми виховання. У нараді взяли учать заступник голови Полтавської ОДА Катерина Рижеченко, працівники Департаменту соціального захисту населення, Департаменту охорони здоров’я та служби у справах дітей облдержадміністрації.

«У результаті медичної реформи на дитячі будинки, в яких живуть діти до 3 років, чекає трансформація. Вони не зникнуть, а всі стануть медичними закладами, тобто в них перебуватимуть хворі діти, ті, що потребують реабілітації, – повідомив Олег Коваль. – Тобто здорові діти з цих закладів мають бути влаштовані в сім’ї, будинки сімейного типу чи патронатні родини».

Заступник міністра соцполітики дав доручення регіонам провести детальний аналіз щодо дітей із цих закладів: за статусом, станом здоров’я. Через два тижні в Києві відбудеться нарада щодо створення патронатних сімей в областях. Олег Коваль розповів, що Міністерство працює над змінами системи патронатного виховання, зокрема спрощення процедури створення патронатних сімей і запровадження дієвого механізму контролю за умовами перебування дітей у сім’ї патронатного вихователя.

«Інтернати та будинки дитини не випадково ми називаємо місцями несвободи. Маємо усвідомити, що гарних інтернатів немає ніде. Ця система виховання застаріла та травмуюча для дитини до 3 років, – розповів Уповноважений Президента з прав дитини Микола Кулеба. – Нема жодного регіону в Україні, який би не зміг створити належні умови виховання для дітей із цих закладів поза дитячими будинками. Якщо брати статистику, то майже 600 дітей за рік повернуті батькам; більшість вихованців дитбудинків влаштовані в сімені форми виховання. Але в деяких областях за 2019 рік не з’явилося жодної патронатної сім’ї, тому над цим треба працювати».

На Полтавщині вже створено 4 патронатні сім’ї, які тимчасово опікуються дітьми, що потрапили у складні життєві обставини. За 2019 році через них пройшло 23 дитини: деякі повернулися в біологічну сім’ю, а деяким дітям, за результатом патронату, надали статус для усиновлення та влаштування у сімейні форми виховання. Нині в патронатних сім’ях Решетилівського, Козельщинського, Хорольського та Диканського районів перебуває 4 дитини.

Довідка

У Полтавській області є один заклад МОЗ – Кременчуцький обласний спеціалізований будинок дитини. У ньому перебуває 110 дітей до 6 років: 64 сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, ще 46 малюків потрапили в дитячий будинок за заявою батьків.

За матеріалами ОДА

Читайте також: Другий етап медифчної реформи: чи загрожує закриття психіатричним лікарням?

З першого квітня стартує другий етап реформи медицини . Чого очікувати пацієнтам?

#медицина #реформа #заклади
Оголошення
live comments feed...