• Головна
  • Топ-10 фільмів про жінок, які досягли великих успіхів та довели, що немає нічого неможливого
14:30, 8 березня 2020 р.
Надійне джерело

Топ-10 фільмів про жінок, які досягли великих успіхів та довели, що немає нічого неможливого

Топ-10 фільмів про жінок, які досягли великих успіхів та довели, що немає нічого неможливого

В історії є багато прикладів доль яскравих, харизматичних жінок. Вони ставили перед собою мету і йшли до неї. Ламаючи стереотипи, долаючи біль, приниження, нерозуміння та презирство соціуму, патріархального світу, сильні духом жінки досягали свого. Вони виборювали собі право мати гідне життя і займатися тим, чого прагне душа.

Це добірка біографічних фільмів про жінок, які досягли великих успіхів у своїх сферах діяльності та довели, що немає нічого неможливого. Ці стрічки дуже різні й кожен знайде в них щось особливе для себе. Весняного, приємного перегляду!

1. "ЕРІН БРОКОВИЧ" (англ. Erin Brockovich)

Режисер: Стівен Содерберг

Рік виходу: 2000-й

Країна виробництва: США

Цей фільм розповідає реальну історію американської активістки Ерін Брокович, яка у 1996 році виграла справу проти компанії, що забруднювала воду в американському місті Хінклі.

Це була одна із найрезонансніших справ в історії США, адже Брокович відсудила 335 млн. доларів та отримала компенсацію у розмірі 2 млн. доларів. Історія Ерін – це чудовий приклад для багатьох жінок, адже вона не мала відповідної освіти і досягла всього завдяки своїй працьовитості та силі волі.

2. "ФРІДА" (англ. Frida)

Режисер: Джулі Теймор

Рік виходу: 2002-й

Країна виробництва: Канада, США, Мексика

Надзвичайно естетичний фільм про одну з найвідоміших мексиканських художниць — Фріду Кало. У юному віці Фріда потрапляє в автокатастрофу, внаслідок якої зазнає чисельних травм та переломів. Бувши прикутою до ліжка дівчина починає малювати, що допомагає їй не тільки втекти від нудьги, але й повністю переосмислити своє життя. Згодом, попри біль, вона вчиться наново ходити, знайомиться із художником Дієго Ріверою та заявляє про себе світу мистецтва.

Фільм "Фріда" отримав позитивні відгуки від кінокритиків та здобув два "Оскари" за найкращий грим та музику.

3. "ЖИТТЯ В РОЖЕВОМУ КОЛЬОРІ" (фр. La Môme)

Режисер: Олів’є Даан

Рік виходу: 2007-й

Країна виробництва: Франція, Велика Британія, Чехія

Музичний фільм про життя французької співачки Едіт Піаф, що було сповнене перипетій. Едіт (Маріон Котіяр) з дитинства живе в злиднях, перекочовує від одних родичів до інших і поступово виходить на вулицю — заробляти на життя співом. Вона вірить, що талант рано чи пізно розкриється на повну та її чекає велика сцена. До фільму увійшло загалом 30 пісень Едіт Піаф, частина з яких — це оригінальні записи виконань самої співачки.

У 2008 року виконавиця головної ролі — Маріон Котіяр — отримала "Оскар" за "Найкращу жіночу роль".

4. "КОКО ДО ШАНЕЛЬ" (фр. Coco avant Chanel, англ. Coco before Chanel)

Режисер: Анн Фонтен

Рік виходу: 2009-й

Країна виробництва: Франція

Стрічка розповідає про становлення на Олімпі моди революційної дизайнерки — Коко Шанель. Це екранізація роману Едмонд Шарль-Ру "Неправильна, або моя біографія Шанель".

Габріель Шанель (Одрі Тоту) росла в притулку. Ставши дорослою, вона йде працювати швачкою й шиє дешеві костюми для танцівниць кабаре у якому сама ж виступає. Щовечора Габріель співає веселу пісню про дівчинку Коко (звідки і пішло її славетне ім’я). Невідомо скільки б ще так співала Габріель, якби не один випадок, що круто перевернув її життя.

5. "КВІТКА ПУСТЕЛІ" (англ. Desert Flower)

Режисер: Шеррі Горман

Рік виходу: 2009-й

Країна виробництва: Німеччина, Велика Британія, Австрія

Цей фільм-сповідь знятий за однойменною книжкою Варіс Діріє, яка описала в ній своє непросте життя.

Вона народилась в Сомалі, а в трирічному віці зазнала процедури жіночого обрізання. В 13 років батьки хотіли віддати її заміж за набагато старшого чоловіка. Щоб уникнути цього, дівчина тікає з пустелі і врешті опиняється в Лондоні. Тут вона працює служницею у посольстві Сомалі, але згодом лишається без роботи. Та доля дарує Варіс шанс на краще життя — знайомство із знаменитим фотографом.

Цій жінці вдалося стати однією з найпопулярніших моделей світу. А вже через кілька років вона була першою жінкою, яка підняла тему варварської практики жіночого обрізання. У 1997 року Варіс Діріє була призначена спеціальним послом ООН у боротьбі із цією страшною традицією. Також вона створила кілька фондів для захисту прав жінок.

6. "ЗАЛІЗНА ЛЕДІ" (англ. The iron Lady)

Режисер: Філліда Лойд

Рік виходу: 2011-й

Країна виробництва: Велика Британія, Франція

Це кінокартина про Маргарет Тетчер — першу жінку прем‘єр-міністра Великої Британії. У фільмі розгортаються події зростання Тетчер (Меріл Стріп) як політикині а також зображається її боротьба за владу напередодні Фолклендської війни. Стрічка вирізняється своєю прекрасною операторською роботою і тонким англійським гумором.

Меріл Стріп за роль Маргарет Тетчер отримала "Оскар" і ВАFTA в номінації "Найкраща жіноча роль" та "Золотий глобус" як найкраща актриса.

7. "СЕРФЕР ДУШІ" (англ. Soul Surfer)

Режисер: Шон МакНамара

Рік виходу: 2011-й

Країна виробництва: США

Цей фільм розповідає про долю американської серфінгістки Бетані Гамільтон (Анна-Софія Робб). Вона захоплювалася серфінгом, та одного разу з дівчинкою трапляється лихо — на Бетані нападає акула і вона дивом виживає, але залишається без лівої руки.

Турбота близьких, спроби друзів захистити її від серфінгу, дівчина сприймала як образу. Вона не може дозволити собі бути слабкою і безпорадною. Бетані проявляє всю силу свого характеру, терпить біль, аби тільки отримати можливість знову стати на дошку. Адже ніхто не бажає бути серфером так само пристрасно, як вона. Фільм цілком підійде для перегляду всією родиною.

8. "ВЕЛИКІ ОЧІ" (англ. Big Eyes)

Режисер: Тім Бертон

Рік виходу: 2014-й

Країна виробництва: США

Стрічка розповідає історію американської художниці Маргарет Кін, яка писала жінок та дітей із неприродньо великими очима та скандал із авторськими правами на них. Картини художниці багато років видавалися під авторством її чоловіка Волтера Кіна через упереджене ставлення суспільства до жінки-художниці.

Але у 1970 році Маргарет розлучилася та заявила світу, що саме вона була їх автором та подала на колишнього чоловіка до суду. Процес увійшов до історії, адже суддя змусив Маргарет та Волтера підтвердити свій талант на папері й намалювати портрет дитини. Маргарет написала картину за 53 хвилини.

9. "ДЖОЙ" (англ. Joy)

Режисер: Девід О. Расселл

Рік виходу: 2015-й

Країна виробництва: США

Сатиричний, комедійно-драматичний байопік про прагнення винахідниці Джой Мангано бути почутою світом і запатентувати власні винаходи.

В дитинстві Джой (Дженніфер Лоуренс) мріяла, коли підросте, жити так само в дружній сім’ї та на додачу з коханою людиною… Але Джой виросла. Вона живе в одному домі з розлученими батьками, з чоловіком, з яким вже давно розлучена сама, і трьома дітьми. Водночас вона має їх усіх утримувати.

В такому хаосі в голову до жінки приходить геніальна ідея — диво-швабра з віджиманням. Але чи вийде у Джой запатентувати свій винахід і стати по-справжньому щасливою?

У 2016 року Дженніфер Лоуренс за роль Джой отримала "Золотий глобус" в номінації "Найкраща жіноча комедійна роль".

10. "БУТИ АСТРІД ЛІНДГРЕН" (швед. Unga Astrid)

Режисер: Пернілла Фішер Крістенсен

Рік виходу: 2018-й

Країна виробництва: Швеція, Данія

Зворушлива драма про шведську дитячу письменницю Астрід Ліндгрен, власне про юність письменниці.

Щонеділі Астрід (Альба Август) з батьками, братом та сестрами відвідують проповіді. Під час обіду в церковному братстві батько дізнається про вакансію помічника в місцевій газеті. Дівчина приходить спробувати свої сили на зустріч до редактора газети — пана Блумберга (Генрік Рафаєлсен). Він влаштовує Астрід до редакції. Та між ними спалахує пристрасть.

Фільм надзвичайно атмосферний і теплий. "Бути Астрід Ліндгрен" припаде до душі любителям біографій, натурам тонким, емоційним та чутливим.

Раніше ми писали У Полтаві пройшла благодійна моновистава поетеси із Парижу "Дорога додому"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#фільми #жіночий день #жінки
Оголошення
live comments feed...