• Головна
  • Віктор Лисак: Головна протидія коронавірусу – відсутність паніки
18:30, 3 березня 2020 р.
Надійне джерело

Віктор Лисак: Головна протидія коронавірусу – відсутність паніки

Віктор Лисак: Головна протидія коронавірусу – відсутність паніки

Сьогодні, 3 березня, у приміщенні Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА відбувся брифінг з питань профілактики коронавірусу.

Захід проводив директор Департаменту – Віктор Лисак. Запрошені спікери: директор КП “Полтавська обласна клінічна інфекційна лікарня Полтавської обласної ради” – Наталія Свириденко, головний експерт з інфекційних захворювань ДОЗ – Лідія Войтенко, завідувачка кафедрою інфекційних хвороб з епідеміологією Української медичної стоматологічної академії – Тетяна Коваль.

За словами Віктора Лисака, незважаючи на перший випадок захворювання на коронавірус в Україні, який зафіксували у Чернівцях, в цілому ситуація знаходиться під контролем на державному рівні.

- На разі хворий чоловік перебуває у інфекційній лікарні та отримує медичну допомогу, - розповідає Віктор Лисак. - Дружина хворого знаходиться у самоізоляції вдома і постійно контактує із сімейним лікарем. Жодних екстремальних подій у Полтаві не сталося, тому потрібно просто дотримуватися рекомендацій лікарів. Санітарний транспорт, котрий доставляє пацієнтів, дезінфікується, є подібні рекомендації і до громадського транспорту. Побільше бувайте на свіжому повітрі. Найкраща ж протидія вірусу – це спокій та відсутність паніки.

Віктор Лисак зазначив, що система охорони здоров’я Полтавщини повністю готова забезпечити необхідну медичну допомогу - лікарні забезпечені фахівцями, були проведені відповідні заняття. У наявності є достатня кількість лікарських засобів, зокрема апаратів штучної вентиляції легенів різних типів, які отримала кожна центральна районна лікарня ще у 2011 році.

За словами директора Департаменту здоров’я, лабораторії Полтавщини забезпечені усім необхідним – у наявності є усі реактиви для взяття біоматеріалу.

- На сьогодні ми маємо різкий спад інфекцій, - каже Віктор Лисак. – Кількість викликів екстреної медичної допомоги різко зменшилося. Епідеміологічний поріг зараз йде на спад. Плануємо провести заняття з медичним персоналом, який працює у школах. Найголовніший захист та профілактика захворювань – залишається щеплення. Якщо відчуваєте у себе відповідні симптоми, то краще самоізолюватися та звернутися за порадою до сімейного лікаря. Також можна зателефонувати за гарячими номерами Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА.

- Полтавська обласна клінічна інфекційна лікарня на сьогодні готова прийняти хворих у разі необхідності, - зазначила директорка лікарні Наталія Свириденко. - У нас потужність лікарні - 152 ліжка.

На брифінгу також нагадали симптоми коронавірусу – це гарячка, кашель, ускладнене дихання та запалення легень.

Якщо ви прибули з-за кордону і маєте погане самопочуття, то можна зателефонувати за номером - 0505052959 та отримати необхідні рекомендації про подальші дії.

Раніше ми писали Чи готова Полтава до спалаху коронавірусу?

#Полтава #коронавірус #брифінг
Оголошення
live comments feed...