• Головна
  • Чи готова Полтава до спалаху коронавірусу?
15:30, 3 березня 2020 р.

Чи готова Полтава до спалаху коронавірусу?

Чи готова Полтава до спалаху коронавірусу?

Отже, третє березня ознаменувалося для України фіксацією першого випадку захворювання на коронавірус.Нагадаємо, хворобу виявили у жителя Чернівець, котрий повернувся з Італїі. Загалом за даними ВООЗ у світі зареєстровано понад 90 тисяч випадків. Чи готова до такого виклику Полтава? Таке питання ми поставили директорові  департаменту охорони здоров’я та соціального розвитку ПМР Вікторії Лозі:

« - У нас є опорна інфекційна лікарня. Вона підпорядкована області. Вже відпрацьований алгоритм наших дій у разі початку спалаху коронавірусу. Процедурно це все прописано – всі маршрути пацієнтів, дії лікарів. Протягом останніх тижнів ми проводили наради та виїзди до наших закладів. За наші міські заклади я спокійна у плані підготовки маршруту пацієнта. Всі все знають, епікірування у нас є. Ми купували його заздалегідь. Всі процедури відпрацьовані. Щодо тест – систем. Всі проби будуть робити у спеціальних лабораторіях. Спершу буде перевірка на всі види вірусів, якщо вони будуть виключені – негайно направляємо на додаткове дослідження. Це світова практика» - каже Вікторія Лоза.

Прокоментував ситуацію і голова ОДА Олег Синєгубов. Передусім, закликав не піддаватися паніці:

« - Наші лікарні й медики готові надавати всю необхідну допомогу, якщо хтось на Полтавщині захворіє на коронавірус.

В області є 639 інфекційних ліжок, зокрема 241 боксоване ліжко. Якщо буде треба, хворих можна розмістити і в одномісних боксах. Таких у нас 98. А надавати допомогу в можливих зонах спалаху хвороби зможе 881 підготовлений фахівець.

Лікарні мають запас окулярів, рукавичок, масок, захисних костюмів. А щоб поповнити кількість костюмів біозахисту та респіраторів, додатково виділено з резервного фонду області 400 тисяч гривень.

Важливо. Скуповувати маски не треба! Вони не захищають від вірусу здорову людину. Маску має вдягнути лише той, хто має симптоми ГРВІ, щоб не заразити інших. А дефіцит масок, який виник через паніку, лише шкодитиме лікарням» - наголосив Олег Синєгубов.

За кілька хвилин директор департаменту лохорони здоров'я Віктор Лисак проведе терміновий брифінг щодо профілактики коронавірусу. " Дуже важливо, аби люди, які нещодавно повернулися з - за кордону уважно стежили за станом свого здоров'я та одразу зверталися до лікарів у разі найменшого нездужання" - каже Віктор Лисак

#вірус #евакуація #карантин
Оголошення
live comments feed...