• Головна
  • Голова Полтавської ОДА: "Наш головний месендж - антикорупція!" (ВІДЕО)
15:30, 26 лютого 2020 р.
Надійне джерело

Голова Полтавської ОДА: "Наш головний месендж - антикорупція!" (ВІДЕО)

Голова Полтавської ОДА: "Наш головний месендж - антикорупція!" (ВІДЕО)

26-го лютого у Полтавській ОДА відбувається прес-конференція голови ОДА Олега Синєгубова з нагоди 100 днів перебування на посаді. На початку журналістам показують коротке інформативне відео.

У ролику голова ОДА заявляє, що ініціював понад 150 перевірок лише в ОДА, що усіх керівників, робота яких викликала сумніви – звільнили. Розповідає, що після призначення до нього вишиковувалася черга «ходоків», які пропонували домовитись. Проте, за словами керівника області, «відкати, договорняки, хабарі – у минулому». У ролику також зазначені деякі цифри:

у 2019-му році валовий регіональний продукт у області на людину склав 106,2 тисяч гривень, що є найвищим показником по Україні;

на 2020-ий рік заклали «бюджет розвитку» у 32,5 % або 1 мільярд 373,7 тис грн.;

у 2020-му році в області буде за 1,9 мільярди гривень відновлено 800 кілометрів доріг, які поєднають понад 100 населених пунктів Полтавщини;

у області збудують 15 обєктів президентського проекту «Велике будівництво» – 5 опорних шкіл, 5 дитсадків, 5 стадіонів.

Після презентації ролику до зали заходить сам голова ОДА Олег Синєгубов та його заступники.

Свою доповідь керівник області розпочинає із поточної ситуації у Нових Санжарах. Наголошує, що зараз ні евакуйованим із Китаю, ні мешканцям селища нічого не загрожує. Знову повторює, що за заворушеннями стояли деякі політичні сили. Потім повторює тези, які вже були озвучені у ролику. Після цього відповідає на запитання журналістів.

-Як щодо претензій до Агентства місцевих доріг та його керівника Олексія Басана?

-Претензії залишилися і сьогодні. Є два кримінальні провадження. Чекаємо офіційної відповіді від НАБУ. Якщо хоч один випадок буде підтверджений, Басан буде позбавлений посади.

-Назвіть три плюси у перші сто днів вашої роботи!

-Боротьба із корупцією у верхній органах обласної влади. Прийняття бюджету розвитку. Наведення порядку у департаменті капітального будівництва, де обшуки і перевірки тривають і зараз.

-Який головний меседж у вашій роботі?

-Основний меседж – «Антикорупція». Триває аудит у ОДА. І я запевняю – за кожне зловживання доведеться відповідати. Окреме питання – реформування інтернатних закладів. На рік на утримання однієї дитини виділяли по 500 тисяч гривень. У цьому році безпрецедентна суму на ремонт доріг – понад 1 мільярд. Водночас ми почали боротьбу із незаконними кар’єрами – вже відкриті 22 провадження.

-Які ваші найбільші помилки за перші 100 днів?

-Я можу сказати, що найбільше помилка – кадрова. До нових призначень у мене поки що питань немає. Проте ми затягнули із деякими звільненнями. Втратили два місяці. Зміни могли бути кращими і швидшими. Ситуацію у Нових Санжарах я не вважаю за поразку чи недопрацювання. Є ситуація, яку ми вирішили.

-Зараз деякі ОТГ приймають рішення щодо об’єднання із сільськими радами. Як ви це прокоментуєте?

-У ОТГ був час, коли вони мали довести свою спроможність – економічну, політичну, демографічну. Зараз за розрахунком ОТГ повинно мати 7 тисяч населення. У нас є ОТГ, у яких живуть 3, 4, 5 тисяч. Їх поки що зберігають, але вони мають із кимось обєднатися. Зараз дійсно приймають якісь рішення. Складнощі у тому, що практично кожне ОТГ має латифундиста, який відстоює його для себе. Для нас рішення сесії – це головний документ волевиявлення людей. Але перспективний план вже направили до міністерства регіонального розвитку. І остаточне слово скаже Кабмін. Час на добровільне обєднання вже пішов.

-Які кроки ви вже зробили для залучення у область інвестицій?

-Ведемо перемовини із інвестором, якого плануємо залучити до ремонту мосту у Кременчуці. Також тривають перемовини із білоруськими інвесторами, щоб провести додаткове будівництво доріг у області.

Із повною версією пресконференції можете ознайомитися у відео із офіційної сторінки голови Полтавської ОДА у «Фейсбук».

Раніше голова Полтавської ОДА відвідав Нові Санжари, щоб заспокоїти місцевих жителів.

#Синєгубов #Полтава #обласна адміністрація #100 днів #звіт
Оголошення
live comments feed...