• Головна
  • У Полтаві освятили храм на честь Різдва Богородиці
13:00, 23 лютого 2020 р.
Надійне джерело

У Полтаві освятили храм на честь Різдва Богородиці

У Полтаві освятили храм на честь Різдва Богородиці

Від сьогодні у Полтавській єпархії УПЦ з’явився ще один храм – Різдва Богородиці.

На подію очікували з 2008 року, коли було освячено місце під будівництво. Відтоді силами вірян та меценатів зводили церкву, потужно працюючи. Загалом, будівництво тривало понад 10 років.

Настоятель, отець Михайло Бабич каже – церква стане не тільки духовним а і культурним осередком для полтавців.

« - Ми йшли повільно але неухильно до своєї мети. Дуже раді, що тепер є нова церква. У нас є молодіжні колективи хорові, недільна школа, і хоча роботи ще дуже багато, попереду – внутрішні оздоблення, але щастя для нас неймовірне сьогодні»

Слід зауважити, що у Полтаві існувала церква Різдва Богородиці до жовтневого перевороту. Вона була дуже ошатною.

Знаходилася у тодішньому передмісті Полтави , дорогою до залізничної станції. Побудована була у 1975 році. Завершення будівництва датовано 1845 роком. Церкву зруйнували у 1930 роки.

« - І ось сьогодні ми відроджуємо церкву на честь Різдва Богородиці у Полтаві, майже через сто років - говорить Митрополит Полтавський і Миргородський владика Филип- Відновлення храму – не тільки відновлення історичної справедливості. Це крок нашої церкви до розвитку, суспільства до розуміння християнських принципів. Нині це як ніколи важливо. Ми бачимо драматичні події, які сталися у Нових Санжарах . Це хвилює все наше збурене суспільство. Мені б хотілося сказати, що наша єпархія співпрацює з оперативним штабом. Хочу наголосити, що місія церкви – показати людям приклад милосердя і допомогати. Не робити це під спалах камер, публічно. Бо милосердя і допомога – це сутність церкви. Наше покликання. І робити з цього піар акцію ми не будемо. Водночас, хочу наголосити, що останні події – свідчення великих проблем у суспільстві. І ця проблема не коронавірус. Його здолає людський розум. Головна проблема – розбрат між людьми. А ми повинні шукати точки дотику. Будь те людьми, люди добрі».

Полтавка Олеся Федоричева каже - відчуття переповнюють:

« - Аж не віриться, що ще донедавна скрізь тривали роботи, скрізь цегла, цемент. Але гуртом ми могли навести лад. І коли отець Михаїл привіз ікони і з’явився вівтар – це справжнє свято для нас було».

Вірянин Олег Хмурчик на будівництві працював з перших днів. Каже, не злічити, скільки людей працювало , аби храм постав у свій красі.

« - Створили групу, кидали клич – і кожен приходив , хто годину, хто кілька годин допомагали. Настільки нас це зблизило, що всі прихожани стали як одна сім’я. Цей храм – як народження дитини».

Сьогодні у храмі відслужили першу службу Божу. Його Високоприосвященству владиці Филипу співслужили священники Полтави.

Читайте також:Полтавські храми, котрих більше немає

Подорож вихідного дня: паломництво до Святогірської лаври

#церква #богослужіння #традиція
Оголошення
live comments feed...