• Головна
  • Сьогодні - Всесвітній день екскурсовода
15:00, 21 лютого 2020 р.
Надійне джерело

Сьогодні - Всесвітній день екскурсовода

Сьогодні - Всесвітній день екскурсовода

Сьогодні у світі відзначають Всесвітній день екскурсовода. Свято було започатковане в 1990 році та вперше відзначалося в Лондоні. Ініціатором заснування події була Міжнародна федерація асоціацій екскурсоводів.

Професії екскурсоводів та гідів з’явилися з тих пір, коли люди почали подорожувати. Античні туристи їхали подивитися на грецькі олімпіади та римські гладіаторські бої. В епоху середньовіччя паломники долали тисячі кілометрів, щоб помолитися в святих місцях.

Ще в середині минулого століття екскурсоводом міг відчути себе будь-яка освічена людина, знайома з історією того чи іншого міста. У цій якості нерідко працювали філологи, вчителі історії, а також студенти відповідних факультетів. Однак у 70-х роках 20 століття вимоги до професіоналізму гідів підвищилися, і екскурсоводами стали називати тільки людей, що пройшли спеціальну підготовку.

В сучасному світі туризм набув індивідуалістичний сенс та переслідує мету особистих вражень та інтелектуального розвитку. Сучасний гід чи екскурсовод повинен володіти іноземними мовами, бути відмінним оратором та добре розбиратися в предметі своєї розповіді. Адже основним їх завданням є те, щоб мандрівник повернувся до дому з масою нових позитивних вражень та знань.

У День екскурсовода багато міст світу проводять різноманітні заходи, присвячені святу. Так, Словацьке суспільство екскурсоводів до цієї дати планує пішохідні прогулянки по незвичайним маршрутами. Латвійська асоціація пропонує всім бажаючим безкоштовні екскурсії по Ризі. А в Об'єднаних Арабських Еміратах до Дня екскурсовода приурочили відкриття оглядової екскурсії по одній з найкрасивіших мечетей світу.

Туризм є важливою галуззю і української економіки. Щороку нашу державу відвідують понад 20 мільйонів туристів. Туристична галузь в Україні динамічно розвивається, незважаючи на економічну кризу та війну на Сході. Зокрема, особливої популярності останніми роками набув внутрішній туризм в Карпати та інші куточки нашої держави.

У Полтаві цьогоріч День екскурсовода святкували у Галереї мистецтв імені Миколи Ярошенка. Крім нагородження ветеранів професії та молодих талантів, на присутніх чекала цікава неформальна зустріч у форматі дружнього спілкування, обговорення інноваційних пропозицій екскурсійного ринку Полтави та безліч супутньої інформації «на допомогу екскурсоводу», яка знадобиться фахівцям туристичного супроводу у туристичному сезоні 2020 року.

Раніше ми писали Цього дня народилася 122-річна супердовгожителька

#Полтава #екскурсовод #Всесвітній День екскурсовода
Оголошення
live comments feed...