• Головна
  • 25% шкільних меню в Україні мають порушення норм харчування
13:30, 20 лютого 2020 р.
Надійне джерело

25% шкільних меню в Україні мають порушення норм харчування

25% шкільних меню в Україні мають порушення норм харчування

За 2019 рік у приблизно 25% двотижневих шкільних меню в українських закладах освіти виявлено порушення щодо норм натурального харчування. Необхідні показники подекуди виконувались лише на 64-83%. Про незбалансованість шкільних меню у деяких школах розповіли у Держпродспоживслужбі – йдеться на порталі Всеосвіта.

Виконувач обов`язків голови Держпродспоживслужби Ольга Шевченко пояснила, що така ситуація спричинена, перш за все, обмеженим асортиментом харчових продуктів у закладах освіти. Дітям не вистачає молока, масла вершкового, сметани, сиру кисломолочного, яєць, фруктів, соків, овочів. Продукти тваринного походження учні отримують лише на 40-60% від норми.

За 2019 рік було перевірено майже 13,5 тисяч примірників двотижневого шкільного меню. Близько 20% примірників меню не були погоджені та направлені на доопрацювання.

Які ще показники досліджує служба?

Протягом 2019 року служба вела постійний лабораторний контроль якості харчування дітей у закладах загальної середньої освіти. Загалом було взято 1778 проб готових страв на калорійність (відхилення у 11% проб); 6105 проб харчових продуктів за мікробіологічними показниками (відхилення у понад 6% проб); 593 проби харчових продуктів на якість термічної обробки (відхилення у 2,7% випадків); 7687 проб питної води за мікробіологічними показниками (відхилення у 15% проб).

Ольга Шевченко пояснила, що служба постійно контролює питання належної організації харчування дітей у школах та видає відповідні рекомендації. Також вживаються заходи для покращення матеріально-технічної бази їдалень закладів освіти, стану організації харчування учнів та вихованців.

Всього на території України функціонує майже 17 тисяч середніх шкіл.

Раніше ми писали

Реорганізація шкіл: чого ще чекати полтавським освітянам у нинішньому році?

На які зміни чекати полтавським загальноосвітнім навчальним закладам у 2020 році

#школи #харчування #школярі
Оголошення
live comments feed...