• Головна
  • Реорганізація шкіл: чого ще чекати полтавським освітянам у нинішньому році?
15:30, 6 лютого 2020 р.
Надійне джерело

Реорганізація шкіл: чого ще чекати полтавським освітянам у нинішньому році?

Реорганізація шкіл: чого ще чекати полтавським освітянам у нинішньому році?

На полтавські школи у 2020 році чекає реорганізація. Ми зустрілися з начальником управління освітою Полтавської міської ради - Юрієм Матвієнко та розпитали докладніше на які саме зміни чекати полтавським школам цьогоріч у зв’язку з Законом України «Про повну загальну середню освіту». Про це та інше він розповів в ексклюзивному інтерв’ю нашому виданню.

Реорганізація шкіл: чого ще чекати полтавським освітянам у нинішньому році?, фото-1

Юрій Матвієнко наголосив: у Полтаві абсолютно всі школи будуть реорганізовувати.

“- Процес реорганізації почався у 25-ї школі, - розповів начальник управління освітою. – Загалом же, ми маємо плани на реорганізацію, на зміну усієї мережі полтавських закладів загальної середньої освіти, на приведення цієї мережі у відповідність до Закону України «Про повну загальну середню освіту» і чекаємо на оприлюднення цього Закону. Це внесе суттєві корективи в ту мережу закладів, яка діє у Полтаві. Це безумовно зачепить і 25-ту школу, яка має стати гімназією, але реорганізація стосуватиметься усіх закладів загальної середньої освіти міста та змінить тип у відповідності до нормативу. Заклади стануть або гімназіями, або ліцеями, або початковими школами.”

Юрій Матвієнко наголосив, що реорганізація усієї мережі полтавських закладів загальної середньої освіти - це процес тривалий і розпочався він ще у минулому році.

Також ще кілька років тому гостро стояло питання браку педагогічних кадрів. Щодо ситуації на сьогодні, Юрій Матвієнко запевнив, що проблема так гостро не стоїть:

“- В основному вакансії є на такі посади, де найбільша плинність кадрів – це вчителі англійської мови, інформатики, тобто ті спеціальності, маючи диплом з яких, випускники ВНЗ можуть спрямовувати себе не тільки на роботу у школі, - поділився Юрій Матвієнко.”

Також ми запитали Юрія Матвієнка коли почнуться роботи зі створення прибудови до Полтавської загальноосвітньої школи № 9.

“- Зараз питання прибудови на етапі розробки проєктно-кошторисної документації, - ділиться Юрій Матвієнко. – Як тільки вона буде розроблена, тоді стане зрозуміло скільки точно коштуватиме цей проєкт. Зараз відповісти на це питання я поки не можу, адже немає ні проєкту, ні кошторису. Але рішення, що 9-та школа повинна добудуватися, звісно, є. Щодо часу, то, на мою думку, процес це буде тривалий.

Великий резонанс в Україні викликала пожежа в одному з коледжів Одеси. Відтоді по всій Україні ведуться перевірки закладів освіти щодо перевірки на протипожежну безпеку. За словами Юрія Матвієнка, у полтавських закладах загальної середньої освіти встановлюють протипожежні сигналізації, тому у Полтаві немає якоїсь катастрофічної ситуації з протипожежною безпекою.

“- У школах проводяться навчання, інструктажі, - додає Юрій Матвієнко. – Наприкінці 2019 року це навіть широко висвітлювалося у полтавських засобах масової інформації та на телебаченні. Все проходило і зараз проходить без проблем.

Днями стартувала реєстрація на ЗНО. Що стосується підготовки до ЗНО у полтавських школах, то за словами начальника управління освітою, все проходить традиційно, як і у минулих роках.

“- У 11 класі кожен вчитель, з предмету якого здійснюється зовнішнє незалежне оцінювання, докладає багато зусиль для того, щоб підготувати учнів до цього іспиту. Тому це питання більше до вчителів – які у них є методики, - відповів Юрій Матвієнко.

Раніше ми писали У Полтаві до кінця тижня закриють на карантин усі школи

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #освіта #Матвієнко #школи #реорганізація
live comments feed...