12:30, 19 лютого 2020 р.
Надійне джерело
Виставкою «СhessНО» у Галереї мистецтв відкрили територію сучасного мистецтва
В рамках Програми розвитку Полтавського художнього музею " Галерея мистецтв" у його цокольному поверсі відкрили спеціально створений експозиційний простір, який обіцяє шанувальникам всіх видів сучасного мистецтва чимало зустрічей із цікавими художніми практиками ХХІ століття.Першим експонентом став полтавець Юрій Шаповал – відомий український художник, один із співавторів музейно-мистецького проекту «Територія сучасного мистецтва».
Художник Юрій Олександрович Шаповал народився 17 серпня 1984 року в Прилуках Чернігівської області. Живе та працює в Полтаві. Закінчив Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка. Економіст за фахом. З дитинства малював, однак захопився образотворчим мистецтвом десять років тому. Відтоді воно сталосенсом його життя. Вперше митець експонував свої роботи 2010 року у Полтаві на міжнародній виставці «Зимовий етюд». Протягом наступних двох років Юрій Шаповал упевнено заявив просебе на всеукраїнських виставках «Меморіал Куїнджі»(Маріуполь, 2012) та «Молоде мистецтво молодої країни» (Київ, 2013), міжнароднихвиставкаху Болгарії (Обзор, Поморіє, 2012).
Під впливом буремних подій2013-2014 років на Майдані Незалежності, художник створив майже два десятки незвичайних картин, головним героєм яких став Тарас Шевченко. Але образи, які митець «приміряв» на поета – доволі несподівані. На одній з картин Шевченко робить селфі на айфон, на іншому полотні він із шинами та каністрою бензину їде автостопом до Москви, на третій – несе службу в зоні АТО, на четвертій – робить татуювання Володимиру Путіну, на п’ятій – Тарас Шевченко у ролі вождя індіанського племені. Картини, виконані у стилі модерн, увійшли до серії «Григорович». За словами Юрія Шаповала, посил цієї серії з майжедвадцяти полотенполягав у тому, щоб показати світоча нації у дещо нестандартних образах, зачіпаючи при цьому проблеми і переживання сучасного українського суспільства.До речі, перша картина серії – «Григорович – проти», де Шевченко зображенийяк активний учасник Майдану, з'явилася на поштовій марці, яку 2015 року випустили представники Української Асоціації Нової Зеландії до 200-річчя Кобзаря. На думку організаторів акції, живопис Юрія Шаповала чудово відображає боротьбу народу України за свою свободу і демократію, та роль Тараса Шевченка у цій боротьбі.
Протягом 2015-2019 років з-під пензля митця народжуються проекти«Моя Україна», «Мої історії», «Літо insight», «Гра світла», «Вібрації», «Явище #today», «Між небом і землею»,«Сила тяжіння», «Beside», «ChessНО», які переконливо доводять, що твори художника – це не просто перемальовування, копіювання навколишнього світу, це особливий художній простір, в якому знаходять відображення внутрішній світ автора, його роздуми, його душевні переживання, погляди на окремі події та проблеми. Найголовніше для Юрія Шаповала –ідея/концепція – заради чого це зроблено.Простір картини – це простір думки – вона, як відомо, спочатку приходить/осіняє – і тільки потім вбирається в слова. Юрій Шаповал створює сенс, змушує замислитись.Важливо прочитати його «меседж», пропустити його через себе і тим самим самому вирости в духовному плані, отримати новий досвід, нові знання.
На сьогодні на творчому рахунку Юрія Шаповала десятки всеукраїнських та міжнародних виставок і пленерів, серед яких участь в ART Fair (Мілан, Італія), у грандіозному міжнародному проекті «UkraineEXISTS» (США-Канада) та ін. Твори художника набули визнання і тепер зберігаються в музеях і приватних колекціях в Україні, Росії, Словаччині, Німеччині, Польщі, Італії, Франції, Канаді, США та інших країнах.
Над підготовкою персональної виставки «ChessНО» Юрій Шаповал працював понад півроку. Уперше вона побачила світ у київській LeraLitvinovaGallery. Назва виставки «ChessНО» символічна, апелює докількох сенсів. Так, у перекладі з англійської (читати [чес]) гра у шахи, що відносить нас до теми стратегій, певних подвійних розумінь процесів. Адже між життям і грою в шахи дуже багато аналогій: напад, захист, рокіровка, обман, шах і мат. Крім того, саме поле поділено на чорні та білі зони, як іузвичайному житті, і не завжди білі фігури знаходяться на білому полі. Тасклавши разом обидві частини назви,отримуємо загальний посил експозиції – розмірковування на тему чесності як глобального поняття, його суб’єктивності та об’єктивності.
Експоновані картини об’єднані темою пошуку невідповідностей реального життя гуманістичним цінностям у питаннях соціальних, моральних і не тільки. Виставка являє собою своєрідну іронічну алюзію реальності. Митець «полює» на теми релігії та віри, політики та справедливості, врешті решт фокусуючи глядача на розмірковування над одвічною темою добра і зла та пропонуючи бути свідомим.
Зустріч глядачів із творами талановитого художника щоразу викликає яскравий емоційний сплеск почуттів, порухи душі й відчуття життя.
За матеріалами художнього музею " Галерея мистецтв"
Читайте також: У Полтаві відкрилася виставка художника - шістдесґтника Олександра Глушаченка.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
17:10, 26 вересня
5
11:17, 29 вересня
8
12:11, 5 жовтня
1
11:21, 24 вересня
live comments feed...