09:30, 5 лютого 2020 р.
Надійне джерело
У Полтаві відкрилася виставка «шістдесятника» Олександра Глушаченка
У експозиції – кілька десятків картин. Деякі з них датовані п’ятдесятими роками минулого століття. « Я не був гіршим чи кращим. Я був інакшим» - так казав про себе сам художник. Таким він і лишився у пам’яті людей.
Олександр Глушаченко народився 1928 року у селі Писарівка Новосанжарського району на Полтавщині. На його долю випало чимало – пережив голодомор, віну, розруху. У його житті не бракувало поворотів. За своє полотно «Колгоспниці. Весна 1944 року» (1956), він зазнав переслідувань від офіційної влади. Його навіть викликали у КДБ. Через роки у будівлі колишнього КДБ пройшла виставка Глушаченка.
Сусід митця, Олександр Лукомінський пригадує:
« - У нього були складні стосунки з владою. І не прості стосунки з оточуючим світом. Він стояв якось окремо, був яскравою індивідуальністю. Його роботи вразили Параджанова, і деякий час він працював з ним на кіностудії. Кожна робота Глушаченка – це біль душі, це погляд на світ»
Всі роботи, представлені, на виставці – з приватної колекції.
Історик мистецтва Ким Скалацький каже:
« - У експозиції, яка тут представлена, так би мовити, не типовий Глушаченко. Загалом, його творчість – дещо інша. Тим не менш – це теж зріз років, спроби імпресіонізму. Особистість Глушаченка – цікава, він був яскравим інливідувалістом».
Читайте також:Відома майстриня презентує свої гобелени у Києві
Відкрилася виставка " Сакральні речі полтавських релігійних конфесій"
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
11:42
Вчора
Оголошення
11:54, 10 жовтня
21:32, Вчора
09:40, 29 вересня
09:40, 29 вересня
09:40, 29 вересня
live comments feed...