• Головна
  • Другий етап медреформи: чи загрожує масове закриття психлікарням?
11:30, 17 лютого 2020 р.
Надійне джерело

Другий етап медреформи: чи загрожує масове закриття психлікарням?

Другий етап медреформи: чи загрожує масове закриття психлікарням?

Пацієнти психіатричних лікарень України ризикують опинитися на вулиці. Все тому, що з квітня 2020 року стартує другий етап медичної реформи і змінюється модель фінансування закладів. В Асоціації психіатрів України кажуть, що профільне міністерство переклало усю відповідальність на місцеві органи влади, тож лікувальні заклади під загрозою закриття.

Українські психіатри б’ють на сполох. Кажуть, що медична реформа знищить галузь: частину психлікарень закриють, а пацієнти опиняться без допомоги просто на вулиці.

"Зрізають до 50% на утримання психлікарень. На вулицях України з’явиться величезна кількість пацієнтів психлікарень", – написав на своїй сторінці фейсбук президент Асоціації психіатрів України Семен Глузман.

Та у профільному міністерстві заспокоюють: фінансування є, і навіть більше, ніж у 2019 році.

" - На кожного пацієнта 7,5 тисяч на 9 місяців за готовність надавати допомогу. Загальне фінансування галузі збільшилося десь на 10%. Коли ми кажемо, що грошей не вистачить, це безпідставно", – заявив заступник міністра охорони здоров’я України Дмитро Луфер.

У МОЗ запевняють, що закривати психлікарні не збираються, а тільки змінять модель їх фінансування. Це передбачено медичною реформою і подальшою децентралізацією. Міністерство більше не власник закладів охорони здоров’я. Вони належать місцевим громадам.

"- МОЗ через субвенцію розподіляло на місцеві влади, а влада з цих коштів утримувала заклади. Це фінансування переходить зараз на національну службу здоров’я, яка буде здійснювати фінансування: за пролікованим випадком, за зверненням пацієнта або, як у психіатрії, за готовність надавати допомогу", – заявив заступник міністра охорони здоров’я України Дмитро Луфер.

Ще частину коштів лікарні отримуватимуть від органів місцевої влади. Ті самі вирішуватимуть скільки грошей кому надати.

« - Держава буде фінансувати наступне: зарплату медиків, ліки й харчування. Місцева влада фінансуватиме комунальні послуги, ремонт, утримання обладнання, – заявив заступник директора медичного об'єднання "Психіатрія" Михайло Ігнатов.

" - Щоб нам не розповідали чиновники, це така примітивна терапія українського суспільства: "Все буде добре! Ми будемо давати гроші". Вони будуть чекати, що місцеве самоврядування буде давати гроші", – натомість каже президент Асоціації психіатрів України Семен Глузман.

Почувши про 7,5 тисяч гривень, які держава передбачила на лікування одного пацієнта, юристи іронізують.

" - І вас вилікують, і нас вилікують, і всіх вилікують за 8 тисяч гривень. Цього вистачить максимум на 2 тижні лікування. А лікування хворого з психічними розладами, особливо при загостреннях, – мінімум 2 місяці", – розповів медичний юрист Віктор Сердюк.

Публікація створена за матеріалами 24 каналу

Читайте також: З першого квітня стартує 2 етап медичної реформи. Що треба знати пацієнтам? 

Флюорографія та мамографія для жителів Полтави є безкоштовними.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#медицина #лікування #обстеження
Оголошення
live comments feed...