Флюорографія і мамографія для мешканців Полтави є безоплатною

Заступник начальника управління охорони здоров`я з реформування Департаменту охорони здоров`я та соціального розвитку Вікторія Лоза звертається до полтавців із проханням інформувати про випадки, коли за флюорографію або мамографію вимагають сплачувати кошти у комунальних лікувальних закладах Полтави.

— І флюорографія і мамографія для мешканців міста є безкоштовною. Немає різниці людина має направлення від сімейного лікаря чи це самозвернення, ці види діагностування безкоштовні, — підкреслила Вікторія Лоза.

Де в Полтаві можна зробити ці процедури?

На сьогодні у Полтаві флюорографію можна зробити у 3-х комунальних закладах:

  • - КП «2-а міська клінічна лікарня»;
  • - КП «4-а міська клінічна лікарня за адресою Залізна, 17 і Івана Мазепи,36.

Тимчасово не працюють флюорографи у КП «1-а міська клінічна лікарня» та у КП «3-я міська поліклініка»(на Леваді), апарати потребують ремонту, наразі це питання вирішують.

Всі апарати, які роблять флюорографію – цифрові, а це означає, що доза опромінення є мінімальною, із плюсів і те, що за необхідності, можна зробити багатопроекційне дослідження.

Кому та коли потрібно робити флюорографію й мамографію?

Направлення від сімейного лікаря на флюорографію у вас можуть попросити за умови, якщо ви самостійно звертаєтесь, а з моменту останньої вашої флюорографії минуло менш як рік. Це зроблено для того, щоб людина змогла уникнути додаткового променевого навантаження, адже можливо в цьому обстеженні просто немає потреби. За наявності показів, таких як довготривалий кашель, біль у грудній клітці можуть давати направлення на діагностичну флюорографію. Її можуть проводити і кілька разів на рік. Сказати, що це корисно не можна, проте опромінення, яке людина отримає , входить у допустимі норми і не повинно зашкодити здоров`ю.

Флюорографія і мамографія для мешканців Полтави є безоплатною, фото-1

Профілактичну флюорографію роблять в 1-ній проєкції, якщо людина молодша 50 років. Після 50 — додатково роблять правий боковий знімок (для більшої інформативності).

Дітям першу профілактичну флюорографію дозволено робити з 15 років. І далі проводять 1 раз на 2 роки.

А от цифровий рентген можна зробити лише за направленням лікаря. До речі, за рентген також не потрібно платити. На сьогодні у лікувально-профілактичних закладах міста до цього часу практикують видавати талони на рентген. Як пояснила міський позаштатний експерт з рентгенології Ганна Вижченко, це зроблено для того, щоб коригувати потік пацієнтів.

Поки що записатися на певний час, щоб зробити флюорографію, не можна, тому доводиться чекати в черзі. Проте незабаром медики обіцяють змінити цю ситуацію. А от на проходження мамографії уже можна записатися телефоном. Проте не забудьте, що це обстеження має свої особливості, тому проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем, коли його краще робити.

Флюорографія і мамографія для мешканців Полтави є безоплатною, фото-2

Профілактичну мамографію рекомендують проводити жінкам після 40 років 1 раз на 2 роки. Після 50 років такий огляд бажано проводити щороку. Нагадаємо, що за це дослідження також не потрібно платити кошти, якщо людина проживає і зареєстрована у Полтаві.

Зробити мамографію можна у КП «3-міська клінічна лікарня» та КП «4-а міська клінічна лікарня» (Залізна,17).

Якщо за ці види діагностики у Вас вимагають гроші, зверніться у Департамент охорони здоров`я та соціального розвитку за номером: 56 90 74.

За матеріалами прес -служби Полтавської міської ради

Читайте також: Будівництво кардіоцентру планують завершити до березня

Елітна Феофанія стане доступною для всих

Через смерть пацієнтки в Україні заборонили кілька препаратів

медицина лікування обстеження
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі