• Головна
  • Шамота: Полтавці мають висловитись щодо долі важливого проекту
Партнерський матеріал
13:30, 14 лютого 2020 р.
Надійне джерело

Шамота: Полтавці мають висловитись щодо долі важливого проекту

Партнерський матеріал
Шамота: Полтавці мають висловитись щодо долі важливого проекту

Полтавців, зацікавлених у розвитку здорової транспортної інфраструктури, екології та розвитку туристичного потенціалу міста запрошують вирішити долю важливого проекту. Небайдужі можуть проголосувати у телеграм-каналі секретаря полтавської міськради Олександра Шамоти, де стартувало опитування щодо реалізації велопрокату.

Олександр Шамота на офіційній сторінці у Facebook написав: Як ніколи важлива ваша думка. Питання, мінімум, на 125 тис євро (!!!)».

Зазначимо, що прокат велосипедів - це прийнята у світі практика залучення туристів, розвитку здорової міської транспортної інфраструктури, туристичних вело маршрутів та зменшення екологічного навантаження.

Відомо, що цього тижня члени робочої групи з розвитку велоінфраструктури обговорювали в тому числі питання залучення для участі в проєкті українського провайдера Nextbike. Вже зарекомендували себе в 200 містах світу на 4 континентах. В Україні вже реалізовані проєкти у Львові, Києві, Харкові, Вінниці, Одесі. На черзі - Ужгород.

Шамота зазначив: «Орієнтовно в Полтаві заплановано встановити 20 станцій байкшерінгу. Про ціну поїздки говорити поки зарано. Скажімо так, у 2019 разова поїздка Nextbike коштувала 20 грн за 1 годину.

Повна вартість всього проекту 250 тис євро (відповідна інфраструктура, велосипеди тощо).

Утім, половину цих коштів має виділити місто. Тобто 125 тис євро – спонсорські або грантові кошти, а решта - з міського бюджету».

В рамках опитування полтавцям пропонують обрати варіанти відповідей:

- треба реалізовувати проєкт разом з Nextbike із залученням грантів чи спонсорів;

- треба реалізовувати проєкт, але замість Nextbike залучити більш дешевого «оператора»;

- треба реалізовувати проєкт, але Nextbike не потрібен. Давайте створимо комунальне підприємство;

- Полтаві цей байкшеринг взагалі ні до чого.

Зазначимо, що опитування в інтернеті – це, звісно, не соціологія, тому переносити їх дані на місто не будуть. Хоча тенденції визначаються.

Станом на 12:00 14 лютого 2020, близько 70% серед тих, хто вже проголосував, підтримують запровадження велосипедного прокату (байкшерінгу).

#Полтава #Шамота #байкшерінг
Оголошення
live comments feed...