• Головна
  • Полтавцям розповіли, як стати найманим працівником ФОП
14:00, 14 лютого 2020 р.
Надійне джерело

Полтавцям розповіли, як стати найманим працівником ФОП

Полтавцям розповіли, як стати найманим працівником ФОП

Фізична особа — підприємець, у якої є необхідність залучити трудові ресурси, повинна виконати кілька кроків.

Перший — укладання з найманим працівником трудової угоди у письмовому вигляді. Видати наказ про прийом працівника на роботу та надіслати повідомлення до податкової інспекції за місцем реєстрації.

Після цього з найманим працівником проводяться розрахунки за надану працю у розмірі за домовленістю. При цьому існують законодавчо встановлені мінімальні гарантії. Так, мінімальна заробітна плата на сьогодні становить 4 723 грн.

З нарахованої зарплати (але не нижче мінімальної) підприємець повинен утримати та перерахувати до бюджету: 18 % податку на доходи фізичних осіб, 1,5 % військового збору, а також сплатити 22 % єдиного соціального внеску.

Нагадаємо: за порушення трудового законодавства передбачені значні суми штрафів. Так, штраф за допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час та виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків становить на сьогодні 141,69 тис. грн за кожного працівника щодо якого скоєно порушення

За матеріалами Головного  управління ДПС у Полтавській області

Читайте також: Полтавцям розповіли, які права та обов'язки мають пасажири у громадському транспорті

Полтавцям розповіли, які ускладнення загрожують людині внаслідок самолікування грипу

#ДПС #правила #закони
Оголошення
live comments feed...