18:30, 7 лютого 2020 р.
Надійне джерело
Полтавському центру туризму пообіцяли нове приміщення. Яке воно буде, поки що невідомо
У Полтавського обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді 31-го травня 2020 року збігає термін оренди приміщення. Ситуація викликала великий резонанс у суспільстві і засобах масової інформації. Адже вихованцями закладу було кілька поколінь полтавців.
Обласна влада повідомила, що надати нового приміщення комунальній установі вона не може. Відтак, у колективу закладу були побоювання, що до 1-го червня 2020 року питання не вирішать і вихованці будуть позбавлені можливості займатися.
Щоб привернути увагу до цієї проблеми - учні, випускники закладу та їх батьки навіть записали відеозвернення.
У ньому діти просять зберегти їхній центр, який виховує майбутніх істориків, археологів та краєзнавців. Відео записали саме юні археологи, бо зміни, у першу чергу, торкнулися їх. З їхнього навчального класу створили інклюзивно-ресурсний центр Полтавської міської ради, а всі напрацювання - стенди, археологічні знахідки та нагороди, тепер немає де зберігати. Вихованців розмістили в іншій кімнаті, але місця там недостатньо.
Ми поспілкувалися з директором Полтавського обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді – Станіславом Комісаром і він повідовив нам, що днями обласна влада пообіцяла після 31-го травня, як тільки закінчиться термін дії оренди, надати нове приміщення.
“- Раніше ми зверталися до Полтавської міської ради з питанням, що нам робити з 1 червня, бо нам не збираються продовжувати оренду і планують у нашій будівлі відкрити центр STEAM-освіти, - ділиться Станіслав Комісар. - Нам відповіли, що у них немає для нас приміщення. Це нас дуже схвилювало і викликало обурення батьків наших вихованців, які підготували звернення. Але не можна сказати, що нас взагалі забули і нашими проблемами ніхто не переймався. У грудні відбулася комісія у Міській раді і від цієї комісії було направлено звернення до голови Полтавської ОДА Олега Синєгубова стосовно нашого питання.”
Станіслав Комісар продовжує:
“- 3-го лютого в наш заклад прибула радник голови Полтавської ОДА з питань освіти – Віта Ковальська. Ми з нею обговорили питання нового приміщення. Вона також ознайомилася з діяльністю нашого закладу. Наступного дня Віта Ковальська особисто мені передзвонила і запевнила наш колектив – наше питання вирішують. Вона заспокоїла нас, сказавши, щоб ми спокійно працювали до кінця навчального року – до 31 травня згідно договору оренди, а вже у червні-липні ми переїдемо до нового приміщення. Поки нас не проінформували стосовно того, що це буде за приміщення і де воно буде знаходитися.”
Директор ПОЦТКУМ також зазначив, що будівля, в якій знаходиться центр уже 19 років, має дуже зручне розташування: по вулиці Нечуя-Левицького, 4. Для вихованців діє 9 творчих об‘єднань, гуртів та секцій. Гуртки відвідує більше ніж 270 учнів і студентів. Але для великої кількості гуртків місця у старому приміщенні не вистачає і якщо дадуть більше приміщення, то це буде добре.
“- Якщо з краєзнавцями проблем не має, їм місця вистачає, то для секції спортивного туризму потрібен спортивний зал, де ми зможемо все обладнати для їх тренування та фізичного розвитку, - розповідає Станіслав Комісар. - Наприклад, поставити тренажери. Ми хочемо бути сучасним позашкільним закладом.”
Проти виселення центру виступають батьки вихованців.
“- Для мене центр туризму - це об’єднання людей, котрі несуть дітям унікальні види фізичного розвитку, - коментує новину у Фейсбук полтавка Ольга Гладченко. - Котрі вміють їх гуртувати, передавати моральні цінності, розвивати командний дух. Мої діти в Центрі вже більше 5 років. Я знаю, що важливі навички для життя в соціумі вони отримали саме тут.”
Категорично проти рішення міської ради і колишня вихованка центру Вікторія Стрілець – Трощак:
“- На базі цього закладу мої діти пізнали захоплюючий світ орієнтування. Тут були їхні перші перемоги на чемпіонатах України. Невже рука, яка дозволила забрати приміщення у юних туристів-краєзнавців, туристів-спелеологів, туристів-археологів, туристів-орієнтувальників не розуміла, що дітворі залишається йти за адресами, що балончиком написані на фасадах будинків? Туди значно легше прийти, ніж у спортивну секцію.”
Довідково: Полтавський обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді – профільний заклад позашкільної освіти, діяльність якого спрямована на:
- виявлення і впровадження нових підходів, форм і методів освіти і виховання учнівської та студентської молоді;
- створення умов для здобуття додаткової освіти вихованцями, їхньої участі у науковій, пошуково-краєзнавчій, спортивно-туристській, військово-патріотичній роботі;
- забезпечення змістовного дозвілля; упровадження типових навчальних планів і програм для гуртків та об’єднань;
- розвиток і підтримка обдарованої молоді.
Заклад розпочав свою роботу у становленні та формуванні територіальної структури дитячо-юнацького туризму в березні 1953 року.
ПОЦТКУМ проводить навчально-виховну, інформаційно-методичну, організаційно-масову, спортивно-туристську, військово-патріотичну роботу та роботу з обдарованою молоддю.
Раніше ми писали Кіоск біля полтавського офісу ОПЗЖ встановлений незаконно – стверджують у міській раді
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
11:54, 10 жовтня
15:43, 14 жовтня
12:40, 2 жовтня
22
live comments feed...