• Головна
  • Прем'єр міністр пояснив, чому українці отримали дві платіжки за газ
14:00, 5 лютого 2020 р.
Надійне джерело

Прем'єр міністр пояснив, чому українці отримали дві платіжки за газ

Прем'єр міністр пояснив, чому українці отримали дві платіжки за газ

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук нагадав, що українці отримали дві окремі платіжки у січні — за газ, та його транспортування, при цьому сукупна вартість платіжок менша за минулорічну. Про це він повідомив у своєму Telegram-каналі - пише "Еокономічна правда" 

" - У січні українці отримали не одну, а дві платіжки – окремо за газ і окремо за його транспортування. Розділення платіжок на дві частини не вплине на сукупну вартість платежу. Плата за транспортування завжди існувала – раніше вона входила до загального тарифу", - пише Гончарук.

"Наразі сплату за транспортування відокремили, щоби в разі потреби була можливість вільно змінювати постачальника. А це — європейські правила ринку та боротьба з монополіями", - наголосив він.

Гончарук повідомляє, що незважаючи на розділення тарифу на дві частини, сукупна вартість двох платіжок (на газ і транспортування), які надійшли українцям у січні, все одно менша, ніж торік в одній платіжці.

"У грудні вартість платіжок перерахували в 21 області України, знизивши її до 30%. Це стало можливим завдяки механізму, який Уряд надав підприємствам-теплокомуненерго для здійснення відповідного перерахунку

У лютому Міністерство соціальної політики автоматично нарахує субсидії та пільги за відокремлену послугу з розподілу природного газу за січень і лютий 2020-го року. Громадянам не потрібно додатково звертатися за цим", - повідомляє очільник уряду.

Гончарук підкреслює, що плата платіжок за транспортування газу тими українцями, які газ не використовують, буде мінімальна. Наприклад, вартість розподілу газу на приготування їжі становитиме 2.8 грн.

Уряд звернеться до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) з пропозицією затвердити мінімальну оплату за відсутності споживання газу.

Також Уряд запропонує забезпечити одночасне надходження цих двох платіжок, аби українцям було зручніше сплачувати за спожиті послуги.

Читайте також: У лютому автоматично перерахують розмір пільг через відокремлення послуги з розподілу газу

У січні платіжки полегшають на сорок мільйонів гривень 

#платіжки #газ #розрахунки
Оголошення
live comments feed...