• Головна
  • Відкрилася виставка «Сакральні речі релігійних конфесій Полтавщини»
18:00, 31 січня 2020 р.
Надійне джерело

Відкрилася виставка «Сакральні речі релігійних конфесій Полтавщини»

 Відкрилася виставка «Сакральні речі релігійних конфесій Полтавщини»

У Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відкрилася виставка «З вірою в серці. Сакральні речі релігійних конфесій Полтавщини».

Представлено близько 200 речей, серед яких священні книги, ікони, облачення, а також матеріали про сьогодення церковних громад краю. Виставка охоплює різні сторони служіння православних , католиків, протестантів, іудейських конфесій, Вірменської Апостольської церкви, мусульман. Усі вони мають на Полтавщині свій родовід і сталу традицію, що її успадкували і активно розвивають наші сучасники. Окрасою експозиції є макети полтавських храмів різної приналежності, більшість яких втрачено у часи войовничого атеїзму.

Презентація виставки розпочалася у фойє музею за участю численних гостей. Прозвучали слова привітання, з якими до присутніх звернулися: від упорядників експозиції завідувач науково-дослідного експозиційного відділу пізнього середньовіччя та нової історії Ганна Барська, директор Департаменту культури і туризму Полтавської облдержадміністрації Валентина Вождаєнко, директор Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського, заслужений працівник культури України Олександр Супруненко.

Першу екскурсію разом із Ганною Барською провели представники усіх конфесій, представлених в експозиції. Це була дуже цікава і повчальна бесіда, що символічно об’єднала усіх полтавських вірян.

Виставка триватиме до червня 2020 року.

Читайте також: Полтавська галерея мистецтв запрошує на сімейну неділю

Вихованці школи Оксани Данько показали виставу "Хроніки Нарнії"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#виставка #музей #мистецтво
Оголошення
live comments feed...