У Полтаві презентували календар, присвячений видатним жінкам ХХ століття

У Полтаві презентували календар, присвячений видатним жінкам ХХ століття, Володимир Паршевлюк

У Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва ім. О. Гончара презентували календар «Українські жінки ХХ століття», виданий українським інститутом національної пам’яті.

У Полтаві презентували календар, присвячений видатним жінкам ХХ століття, фото-1

До настінного календаря «Українські жінки ХХ століття» увійшли видатні, але маловідомі українки, чиї ювілеї відзначатимуть цього року. Кожна з них у різний спосіб вплинула на становлення та розвиток української держави, її культуру, освіту й науку: перша жінка в Австро-Угорщині, яка отримала диплом лікаря; зв’язкова ОУН, що понад 9 років пробула в підпіллі; заступниця командира авіаполку спеціального призначення; засновниця жіночих відділів «Карпатської Січі».

Ведуча заходу Вікторія Піскова повідомила, що дату презентації обрали не випадково: саме 30 січня 115 років тому народилася наша землячка Оксана Мешко, одна з найвизначніших діячок українського національно-визвольного руху 60-80-х років минулого століття та засновниця Української Гельсінської групи. Про нелегку долю «козацької матері», яка відбувала заслання в 70 років, розповіла професорка Полтавського університету економіки і торгівлі Ірина Петренко.

Ініціатор заходу, регіональний представник УІНП у Полтавській області Олег Пустовгар зазначив, що у календарі вміщені тільки короткі відомості про згаданих жінок, але вони покликані зацікавити читача і спонукають шукати більше інформації. Перший наклад, який надійшов до Полтави, розійшовся дуже швидко серед організацій, навчальних закладів, ЗМІ, тож довелося замовляти ще партію.

-Насамперед це популяризація видатних, але маловідомих постатей українських жінок. Чи не кожна з них зазнала переслідувань від радянської чи російської влади. Тож загалом це – уроки історії, які треба засвоїти і не допустити їхнього повторення. У тій же Польщі подібні календарі видають уже років 15. Минулого року УІНП випустив календарі, присвячені нашим військовикам, тоді це знайшло відгук і аудиторію.

Серед особистостей, які увійшли до видання, є і три, чиї життя та доля пов’язані з Полтавщиною. Це полтавська акторка Євдокія Доля (дружина Василя Верховинця) та Зінаїда Аксентьєва – засновниця першої в Україні гравіметричної обсерваторії у Полтаві, вчена-дослідниця геофізики та астрономії, на честь якої названий один із кратерів Венери.

Присутніх привітала начальник відділу інформаційно-видавничої діяльності Департаменту інформаційної діяльності та зв’язків з громадськістю ОДА Оксана Лісан.

«Наш Депратамент співпрацює та підтримує проекти Українського інституту національної пам’яті. Також ми вже третій рік забезпечуємо присутність полтавських видавництв на Форумі видавців у Львові. І якщо говорити про Оксану Мешко, та її внучатий племінник – Юрій Логуш, засновник конкурсу «Коронація слова» щороку підходить до стенду полтавських видавництв і цікавиться новинками».

За матеріалом пресслужби Полтавської ОДА

Раніше голова Полтавської ОДА розповів, що чекає область у 2020-му році.

Полтава календар презентація бібліотека жінки
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі