На конкурсі у міській раді Полтави «забракували» чотирьох перевізників

На конкурсі у міській раді Полтави «забракували» чотирьох перевізників, Володимир Паршевлюк

29-го січня у Полтавській міській раді відбувається засідання конкурсу із перевезення пасажирів на автобусних маршрутах міста. Члени конкурсної комісії розглядають заяви, які надійшли від семи перевізників: «Євробус Полтава», «Експрес Лайн», «Люкс Полтава 2009», «Норд Ост», ФОП Данік, «Полтаваелектроавтотранс» та ТОВ «Віраж».

На конкурсі у міській раді Полтави «забракували» чотирьох перевізників, фото-1 На конкурсі у міській раді Полтави «забракували» чотирьох перевізників, фото-2

Секретар комісії Володимир Уманець перераховує порушення, виявлені під час вивчення документації та огляду транспортних засобів.

На конкурсі у міській раді Полтави «забракували» чотирьох перевізників, фото-3

Так, зазначає, що у ТОВ «Люкс Полтава 2009» виявили ряд пошкоджень автобусів, у тому числі – непрацюючі ліхтарі, несправні покажчики поворотів, зламані двері. Кілька маршруток не мали вогнегасників. ТОВ «Євробус Полтава», ПП «Норд Ост» не надали копій сертифікатів відповідності на автобуси із газобалонним обладнанням. Єдиним перевізником, у автобусі якого не знайшли порушень, виявився ФОП Данік.

Після цього до залу по черзі запрошують перевізників або їх представників. І задають питання щодо виявлених порушень. Відповідаючи, керівник ТОВ «Євробус Полтава» Михайло Костов пояснює, що сертифікати на всі автобуси не встигли зробити вчасно через певні бюрократичні затримки не з вини підприємства.

На конкурсі у міській раді Полтави «забракували» чотирьох перевізників, фото-4

На це один із членів конкурсної комісії – депутат обласної ради Микола Первак – пропонує йому написати звернення на його ім’я і письмово викласти суть проблем щодо оформлення сертифікатів.

На конкурсі у міській раді Полтави «забракували» чотирьох перевізників, фото-5

Також Костов розповідає, що на підприємстві постійно оновлюють автобусний парк – 7 автобусів купили два роки тому, ще 5 планують придбати цього року.

Керівник ПП «Норд Ост» Віктор Онищенко пояснює, що раніше на нові авто не потрібні були сертифікати, тому їх не подали. Нагадує, що перевезеннями займається у Полтаві із 1996-го року, а останнє нове авто придбав 2017-го. Всі автобуси брав у кредит.

На конкурсі у міській раді Полтави «забракували» чотирьох перевізників, фото-6

- Ви зрозумійте, ми самі не хочемо їздити на «дровах». Але при тарифі у 5 гривень оновлювати парк важко, - говорить перевізник.

Далі представники «Експрес Лайн», «Люкс Полтава» та ПП Віраж запевняють представників комісії, що всі виявлені під час перевірок недоліки були усунені.

На конкурсі у міській раді Полтави «забракували» чотирьох перевізників, фото-7 На конкурсі у міській раді Полтави «забракували» чотирьох перевізників, фото-8

За півгодини члени конкурсної комісії оголошують своє рішення. У зв’язку із виявленими порушеннями вони не радять виконкому погоджувати маршрути для «Евробус Полтава», «Люкс Полтава 2009», «Норд Ост» та «Експрес Лайн». І рекомендують укласти договори із трьома перевізниками: «Полтаваелектроавтотранс» - за маршрутами «Критий ринок – селище Залізничників», «Критий ринок – Малобудищанський завод», «ТЦ «Паровоз» - «Оцевум», «Центр - Огнівка»; ФОП Данік – за маршрутом «Критий ринок - Рибці»; ТОВ «Віраж» - «Левада – Половки – Алмазний - Левада».

При цьому заступник голови конкурсного комітету Сергій Шпак нагадує, що дане рішення є рекомендаційним.

На конкурсі у міській раді Полтави «забракували» чотирьох перевізників, фото-9

Тобто, члени виконавчого комітету можуть прислухатися до рекомендацій або ні. Також він пояснює, що без перевізників маршрути не залишаться – до завершення терміну договорів іще кілька місяців, тож за цей час зможуть провести інший конкурс.

Раніше ми розповідали вам про те, як саме перевіряють заявлений на конкурс громадський транспорт.

комісія транспорт перевізники міська рада автобуси
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі