• Головна
  • У Полтавській ОДА обговорили проект обласної Програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2020-2024 роки
14:30, 15 січня 2020 р.
Надійне джерело

У Полтавській ОДА обговорили проект обласної Програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2020-2024 роки

У Полтавській ОДА обговорили проект обласної Програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2020-2024 роки

15-го січня у Полтавській ОДА відбулося розширене засідання обласного штабу з організації оздоровлення та відпочинку дітей на 2020-2024 роки.

Головне питання порядку денного – слухання проекту обласної Програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2020-2024 роки.

На засіданні були присутні 19 членів обласного штабу з організації оздоровлення та відпочинку дітей, представники власників позаміських дитячих закладів оздоровлення та відпочинку дітей, представники громадських організацій та спілок.

Нараду розпочала заступниця голови Полтавської ОДА Катерина Рижеченко повідомленням, що основне завдання проекту – це надати дітям Полтавщини якісний, доступний, безпечний відпочинок та послуги з організації цього відпочинку.

Далі слово для доповіді передали заступниці начальника Управління у справах сім'ї, молоді та спорту ОДА Наталії Шкоденко.

Вона зазначає, що протягом 2015-2019 в області здійснювалися заходи щодо забезпечення оздоровчих кампаній. У 2016 році було започатковано інноваційний механізм фінансування частини вартості путівки дитячим закладам за надані послуги. За останні чотири роки підвищено на 46, 5% спроможність в оздоровленні дітей. Зменшено на 23 % фінансове навантаження на власників дитячих оздоровчих закладів.

Але виникали і проблеми – з оновленням дитячих закладів, кадровим забезпеченням. Тому проект обласної Програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2020-2024 роки враховує моніторинг реалізації попереднього проекту та акцентує увагу на здешевленні вартості путівок, збереженні, підтримці діяльності та розвитку мережі дитячих закладів оздоровлення, розвитку їх матеріально-технічної бази, яка повинна відповідати державним стандартам.

Метою та головними завданнями проекту є забезпечення державної гарантії щодо доступності, якості та безпечності послуг з оздоровлення та відпочинку дітей області, створення умов для покращення здоров’я населення за стратегією розвитку Полтавської області, надання допомоги сім’ям в організації відпочинку дітей, а також просування бренду “Літо на Полтавщині”.

Допомогу сім’ям в організації відпочинку дітей планується здійснювати у трьох основних напрямках:

- закупівля путівок за рахунок обласного та місцевих бюджетів;

- оздоровлення дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки у дитячих закладах Полтавської міської ради за кошти обласного бюджету;

- допомога дітям пільгових категорій, які мають право на відшкодування частини вартості путівки.

Наталія Шкоденко зауважує, що кількість охоплених програмою дітей у 2020 році, порівняно з 2019 роком, збільшилась на 1% - це 3-4 тисячі дітей. Зараз за 2019 рік було охоплено оздоровчими програмами загалом по області – більше 74 тисяч дітей, це становить 51, 9 % від загальної кількості дітей шкільного віку. У 2020 році цей показник збільшився до 53 %, тобто охопив більше ніж 77 тисяч дітей. Всього з бюджету та позабюджетних джерел у 2019 році на оздоровлення дітей було виділено 159 мільйонів гривень. За словами заступниці, у 2020 році на 5-6 мільйонів гривень буде виділено більше.

Раніше ми писали У Полтаві «Пушкарівський Яр» може стати об'єктом культурної спадщини

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #оздоровлення дітей #заклади відпочинку #проект
Оголошення
live comments feed...