• Головна
  • Відбувся фінісаж виставки художниці Ольги Пілюгіної «Сад пісень»
15:00, 11 січня 2020 р.
Надійне джерело

Відбувся фінісаж виставки художниці Ольги Пілюгіної «Сад пісень»

Відбувся фінісаж виставки художниці Ольги Пілюгіної «Сад пісень»

Як ми вже розповідали, 6 грудня 2019 року у Центрі сучасного мистецтва Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» відбулося урочисте відкриття персональної виставки членкині Національної спілки художників України та Національної спілки майстрів народного мистецтва України, стипендіатки Президента України 2012-2015 рр., володарки Гранту Президента України, української художниці, випускниці та викладачки кафедри образотворчого мистецтва університету Ольги Пілюгіної, де було представлено 18 робіт у техніці гладкого ручного ткання.

Відбувся фінісаж виставки художниці Ольги Пілюгіної «Сад пісень», фото-1
Відбувся фінісаж виставки художниці Ольги Пілюгіної «Сад пісень», фото-2
Відбувся фінісаж виставки художниці Ольги Пілюгіної «Сад пісень», фото-3

Подія привернула увагу мистецтвознавців, студентів, науковців та і просто поціновувачів прекрасного. За місяць експозицію побачили понад тисяча відвідувачів – не тільки з Полтави, а з усіх куточків України та з – за кордону.

Відбувся фінісаж виставки художниці Ольги Пілюгіної «Сад пісень», фото-4

« - Гобелен мистецтво складне. Адже спочатку треба ескіз намалювати, а потім втілити ідею в матеріалі. Унікальність Ольги не стільки в техніці, адже вона родом з Решетилівки, для якої килимарство традиційний промисел. Але Ольга створює не тільки гобелени, це щось набагато масштабніше – це глибоко філософські речі. Кожен твір – по суті, наратив про її світогляд» - каже кандидат мистецтвознавства, завідувачка кафедри образотворчого мистецтва, членкиня Національної спілки художників України, Міжнародної асоціації критиків та мистецтвознавців у Парижі АІСА Тетяна Зіненко.

Відбувся фінісаж виставки художниці Ольги Пілюгіної «Сад пісень», фото-5

Експозиція стала черговим свідченням високого рівня діяльності кафедри образотворчого мистецтва, що користується повагою у мистецьких та наукових колах. Тут використовують найсучасніші методики викладання, переймають досвід колег з усього світу. Ольга Пілюгіна розповідає:

Відбувся фінісаж виставки художниці Ольги Пілюгіної «Сад пісень», фото-6

«- Загалом, для мене знакова ця виставка в університеті. Тут я починала як художниця, тут пройшло моє становлення, а зараз я почала працювати викладачем і починається новий етап мого життя. Дуже хвилювалася, перш ніж вперше прийти до аудиторії. Адже кожен студент – це , по суті, ніби як чистий аркуш паперу. Які перші штрихи ти зробиш на цьому аркуші, так потім студент і буде розвиватися. На виставці представлені мої нові і старі роботи. Зокрема, є моя дипломна, у якій поєднані кераміка і килимарство. Часто запитують – який гобелен є моїм улюбленим чи особливим? Для мене вони важливі всі. Кожен гобелен – це кількамісячна копітка робота, над кожним проживаю якийсь певний період життя, передаю своє бачення світу, переживання»

Далі виставка «Сад пісень» поїде подорожувати. Спершу – у Національний музей декоративно – ужиткового мистецтва, потім у Національну академію мистецтв і в тур по Італії. Але цим творчий вояж не обмежиться - каже ректор Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», професор Володимир Онищенко:

Відбувся фінісаж виставки художниці Ольги Пілюгіної «Сад пісень», фото-7

« - Шедеври Ольги Пілюгіної не лишили байдужим нікого, виставка стала непересічною подією не тільки для нашого університету, не тільки для Полтави а і для України. Адже теплі враження про неї залишилися у людей звідусіль. Вважаю, дуже гарно ми завершили і почали цей рік, і потрібно продовжувати розвивати наші таланти, аби ще не один випускник нашої Політехніки вписав нові сторінки у історію мистецтва. Хочу сказати, ми прикладемо якомога більше зусиль, аби роботи Ольги Пілюгіної побачили якомога більше країн. Намагатимемося організувати виставку і у світовій столиці мистецтв – Парижі!»

Завершив захід перфоманс – фінісаж Ольги Піюгіної та Володимира Онищенка – вони разом зрізали роботу « Побачення». Це стало символічною останньою нотою виставки.

Відбувся фінісаж виставки художниці Ольги Пілюгіної «Сад пісень», фото-8
Відбувся фінісаж виставки художниці Ольги Пілюгіної «Сад пісень», фото-9

р

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#худодниця #виставка #фінісаж
Оголошення
10:54, 8 травня
live comments feed...