• Головна
  • Генеральний план м. Полтави : які зміни до нього будуть внесені?
11:30, 25 грудня 2019 р.
Надійне джерело

Генеральний план м. Полтави : які зміни до нього будуть внесені?

Генеральний план м. Полтави : які зміни до нього будуть внесені?

На сесії Полтавської міської ради розглянули проект рішення «Про внесення змін до Програми розроблення та оновлення містобудівної документації для м. Полтави на м. Полтава на 2018-2020 роки», яким передбачено в наступному 2020 році розпочати роботи з внесення змін до генерального плану та плану зонування (зонінг) м. Полтава.

Управління з питань містобудування та архітектури, яке є розробником і відповідальним виконавцем цієї Програми, визначає актуальні проблеми і нагальну необхідність у внесенні змін до генерального плану міста та пропонує застосування комплексного підходу до забезпечення територіальної громади містобудівною документацією.

Відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» генеральний план населеного пункту є основним видом містобудівної документації на місцевому рівні, який обґрунтовує довгострокову стратегію планування та забудови території населеного пункту.

Генеральний план м. Полтави : які зміни до нього будуть внесені?, фото-1

Наразі для міста Полтави є чинним Генеральний план, затверджений рішенням двадцятої сесії Полтавської міської ради шостого скликання від 16.03.2012. Його розробником було Державне підприємство «Український державний науково-дослідний інститут проектування міст «Діпромісто» ім.Ю.М. Білоконя». Інститут є провідним державним підприємством з проектування містобудівної документації для великих міст України і багаторічним виконавцем містобудівної документації для міста Полтави.

Перший генеральний план міста, був розроблений колективом інституту «Діпромісто» у 1935 році. Після визволення Полтавщини від німецьких окупантів під час другої світової війни відбудова міста відбувалась за Планом першочергових відновлювальних робіт на 1945-1958 роки, який був складений «Діпромістом».

Генеральний план м. Полтави : які зміни до нього будуть внесені?, фото-2

Надалі проектним інститутом виконуються генеральні плани для Полтави 1993 року та 2006 року, на підставі яких розвивались і забудовувались нові мікрорайони міста, як наприклад, Сади-І, Сади-ІІ, Левада, Огнівка.

У 2012 році був затверджений чинний на сьогодні проект «Коригування генерального плану м. Полтава. Зміна меж міських територій». Цей генплан передбачав розширення території міста на 2821,0 га або на 27,2% від існуючої площі за рахунок земель суміжних сільських рад, що на даний час є складним для реалізації у зв’язку з об’єднанням територіальних громад навколо міста Полтава в рамках проведення реформи з децентралізації. Також потребують перегляду визначені генпланом функціональні зони окремих територій та транспортна схема міста з проектними розв’язками перехресть та червоними лініями магістральних вулиць. Крім того, при внесенні змін до генерального плану мають бути враховані проекти Концепції інтегрованого розвитку м.Полтава 2030, затвердженої рішенням позачергової двадцятої сесії Полтавської міської ради сьомого скликання від 23.12.2019, які потребують просторових змін міського середовища.

Нагадаємо, що місто Полтава, є першим містом в Україні, де було затверджено Концепцію інтегрованого розвитку, розроблену в рамках співробітництва з реалізації проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» між Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та Полтавською міською радою. Концепція поєднує в собі механізми просторового та стратегічного планування із механізмами партисипації. Тож сподіваємось, що незабаром Полтава матиме необхідний пакет містобудівних документів, який визначить планувальну стратегію просторового розвитку міста на наступні 10-20 років.

Читайте також: На вулиці Шевченка з'явилася незаконня будівля

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#полтава #архітектура #будівництво
Оголошення
live comments feed...