• Головна
  • Експозицію Полтавського краєзнавчого музею поповнила цікава скульптура
18:30, 15 грудня 2019 р.
Надійне джерело

Експозицію Полтавського краєзнавчого музею поповнила цікава скульптура

Експозицію Полтавського краєзнавчого музею поповнила цікава скульптура

Експозиція Полтавського краєзнавчого музею «Сторінки історії музею» поповнилася скульптурою даоського бога мудрості і довголіття Шоу Сіна. Скульптура має вигляд старого чоловіка у парчевому вбранні з широкими рукавами на манер давніх мудреців Китаю. Голова видовжена і складає близько третини зросту, на вустах помітна легка посмішка, прихована довгою бородою та вусами. У правій руці Шоу Сін тримає вузлуватий посох у вигляді кореня женьшеню, у лівій руці – персик, як символ довголіття. Підставка сформована зі стилізованих морських хвиль (Китай.ХІХ століття).

У Китаї Шоу Сін вважається також покровителем медицини та символом весни.

Скульптура привезена знаним меценатом музею Павлом Павловичем Бобровським (1860 – 1944), кадровим військовим, якому належала ідея створення при музеї «зібрання класичних старожитностей».

Протягом 1894 – 1915 років у так званий «чужоземно-етнографічний» відділ він передав 2777 речей, які зібрав, мандруючи Єгиптом, країнами Близького і Далекого Сходу. Саме ці дарунки лягли в основу народознавчої колекції музею.

У період Другої Світової війни більшість керамічних виробів залишились в окупованій Полтаві і горіли під час руйнівної пожежі 1943 року. Після війни скульптура була знайдена серед руїн будинку музею та залишена у якості допоміжного матеріалу серед предметів так званого «горілого фонду». З того часу зберігалась у фрагментованому стані.

З 1996 року голова і ліва рука експонувалися в експозиції «Сторінки історії музею» у розділі, присвяченому втратам, яких зазнала колекція у роки війни в якості «фрагментів скульптури східного божка».

Внаслідок реставрації, проведеної Наталією Григорівною Кондратенко, завідувачем сектору науково-дослідного відділу фондів Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського, скульптура була повністю відновлена і повернута до експозиції у цілісному вигляді.

Раніше ми писали, що у Полтаві презентують скульптурний проект «Фіксуючи моменти»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #музей #скульптура #даоський бог
Останні новини
Оголошення
live comments feed...