• Головна
  • 14 грудня - День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
09:00, 14 грудня 2019 р.
Надійне джерело

14 грудня - День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

14 грудня - День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. 10 листопада 2006 року Президентом підписаний указ N 945/2006 про установу цієї пам’ятної дати.

30 листопада 1986 р. було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, а 14 грудня в газеті «Правда» надруковано повідомлення про те, що держкомісією був прийнятий в експлуатацію комплекс захисних споруд.

14 грудня називають Днем ліквідатора. Ще у 1986 р. учасники ліквідації зібралися разом, щоб відзначити свою першу перемогу. У 1994 р. громадські організації чорнобильців України звернулися з листом до керівників держави, у якому запропонували заснувати в календарі день учасників ліквідації чорнобильської катастрофи. Тоді офіційне рішення не було прийнято, але ліквідатори самостійно почали відзначати цю дату.

Святкування було офіційно дозволено, від різних силових структур виділялася почесна варта, покладалися вінки від керівників держави, іноземних посольств і громадських організацій, але було відсутнє визнання цього дня на державному рівні. Додання державного статусу Дню ліквідатора ще раз нагадує суспільству про проблеми ліквідаторів-чорнобильців.

Серед полтавців перший удар взяли на себе пожежники. Так, у 1986 - 1991 роках участь у ліквідації наслідків аварії на АЕС взяли понад 300 співробітників пожежної охорони Полтавської області. Значну частку радіації отримали також військовослужбовці, яких серед ліквідаторів аварії було 90%. Зокрема, з Полтавської області у квітні-травні 1986 року було призвано понад сім тисяч військовозобовʼязних. З перших днів на бойовому посту перебували і медичні працівники, робота в яких була не менш небезпечною, ніж у представників військових формувань. Кожен десятий чорнобилець - медик.

Велика частина ліквідаторів Чорнобильської катастрофи відійшла у кращий світ. До вашої уваги світлини 80-тих років, де вони ще активні, сповнені сил і жаги до життя.

12-го грудня в Полтавській облдержадміністрації зустрілися представники обласних та районних організацій громадських обʼєднань ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС .

Участь у заході взяли представники Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації, Департаменту охорони здоровʼя облдержадміністрації, Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, Пенсійного фонду Полтавщини. Протягом 4-х годин спілкування було надано вичерпні відповіді з усіх порушених чорнобильцями питань, а також підготовлено найбільш болючі питання, які порушуватимуться на зустрічі активу громадських обʼєднань чорнобильців з головою облдержадміністрації Олегом Синєгубовим.

14 грудня - День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, фото-3

Публікація створена за відкритими джерелами.

Раніше ми писали, що Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка став «Полтавською політехнікою»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чорнобиль #день ліквідатора #аварія #АЕС
Оголошення
live comments feed...