• Головна
  • Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка став «Полтавською політехнікою»
10:30, 12 грудня 2019 р.
Надійне джерело

Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка став «Полтавською політехнікою»

Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка став «Полтавською політехнікою»

У Полтаві – непересічна подія. Відтепер Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка отримав нову назву – Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка».

У зв’язку з перейменуванням Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» 6 грудня у закладі відбувся прес-тур для журналістів і прес-конференція для широкої громадськості.

«Полтавська політехніка»: з пошаною до минулого та сміливий погляд у майбутнє

Представники ЗМІ відвідали кілька цікавих об’єктів в університеті. Один із них – лабораторія Siemens, що вражає сучасним дизайном. Найсучасніше обладнання для високотехнологічних підприємств, на яких можуть працювати студенти нафтогазової та IT-спеціальностей, машинобудування, інженери-механіки.

Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка став «Полтавською політехнікою», фото-1

Подібної лабораторії не має жоден з українських навчальних закладів. За допомогою інноваційного програмного забезпечення тут можна вивчати сучасні засоби моделювання та управління складними технологічними процесами.

Далі – екскурс в історію Національного університету імені Юрія Кондратюка. Народний музей історії університету, який відвідали журналісти, налічує тисячі експонатів. Музей створено власними силами багатьох поколінь студентів та викладачів.

Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка став «Полтавською політехнікою», фото-2

Це музей історії університету, створений власними силами багатьох поколінь студентів і викладачів. Тут можна відстежити всі етапи історії закладу: від часу, коли у цій будівлі розташовувався Інститут шляхетних дівчат, і до сьогодення.

Презентація Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»

«Перетворення у заклад класичного типу – це нова сторінка в історії університету. Ми поєднуємо традиції та інновації. Зміна статусу і перейменування обумовлено інтеграцією до світового освітнього простору й розширенням переліку освітніх програм», – так розпочав презентацію спікер Володимир Онищенко.

Ректор представив блок інформації щодо навчально-освітнього процесу, міжнародних зв’язків, наукової діяльності, розвитку інфраструктури.

«Університет обіймає лідерські позиції на ринку освітніх послуг, що підтверджується численними рейтингами. За даними Консолідованого рейтингу закладів вищої освіти України 2019 року, Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» посів 50 місце, покращивши позиції минулого року на 20 сходинок й увійшов у ТОП-10 університетів центрального регіону України; перше місце – серед закладів вищої освіти Полтавщини, підпорядкованих Міністерству освіти і науки України», – зазначив Володимир Онищенко.

За оцінками роботодавців, університет посідає 33 місце серед закладів вищої освіти України. За рейтингом Scopus – 55 місце серед 166 вишів, U-Multirank Ranking – 18 позиція в Україні, а у світовому рейтингу екологічності кампусів – 5 місце в Україні.

Університет сьогодні – це 8 структурних підрозділів:

– навчально-науковий інститут фінансів, економіки та менеджменту;

– навчально-науковий інститут архітектури та будівництва;

– навчально-науковий інститут нафти і газу;

– навчально-науковий інститут інформаційних технологій та механотроніки;

– гуманітарний факультет;

– факультет фізичної культури і спорту;

– Полтавський коледж нафти і газу Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»;

– Миргородський художньо-промисловий коледж імені М.В. Гоголя Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка».

Контингент студентів університету налічує близько 6000 осіб, які навчаються за 94 освітніми програмами. В університеті розроблено програми подвійних дипломів та академічної мобільності з Великобританією, США, Канадою, Францією, Польщею, Німеччиною та іншими країнами світу.

В закладі вищої освіти створено власну кафедру військової підготовки, що готує офіцерів запасу за трьома військово-обліковими спеціальностями.

В університеті проводиться значна міжнародна діяльність, створено 7 міжнародних центрів: українсько-британський, українсько-американський, українсько-польський, українсько-німецький, українсько-бельгійський, українсько-азербайджанський, українсько-чорногорський.

Наукова робота та соціально корисні проєкти

Крім освітніх послуг, університет займається активною науковою роботою, щороку зростає комерціалізація наукової діяльності науково-педагогічних працівників, постійно виконуються численні замовлення на проведення науково-дослідних робіт від провідних компаній та підприємств.

Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» є одним із найбільших платників податків, який сплачує до державного на місцевого бюджетів щороку близько 42 млн грн.

Велику увагу університет приділяє науковій роботі учнівської молоді, у результаті чого він став потужним осередком діяльності Полтавського територіального відділення Малої академії наук України.

Національний університет імені Юрія Кондратюка відомий популяризацією здорового способу життя. На базі закладу вищої освіти діє відділення Української федерації учнівського спорту та Спортивна студентська спілка України у Полтавській області.

Невід’ємною частиною громадського життя університету й міста є дієве студентське самоврядування.

Спільно з Національним технічним університетом України «КПІ імені Ігоря Сікорського» та Інноваційним холдингом Sikorsky Challenge в університеті відкрито єдину на Полтавщині стартап-школу. По завершенню навчання у якій студенти мають змогу започаткувати власний інноваційний бізнес.

Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» успішно прямує в майбутнє і запрошує абітурієнтів поповнити лави студентів славного вишу!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#заклад #навчання #університет
Оголошення
live comments feed...