• Головна
  • Як Полтава створює власну геоінформаційну систему?
15:00, 12 грудня 2019 р.
Надійне джерело

Як Полтава створює власну геоінформаційну систему?

Як Полтава створює власну геоінформаційну систему?

Начальник Полтавського міського управління земельних ресурсів та земельного кадастру Юрій Трегубов розповідає, що ідея створення електронної цифрової карти Полтави виникла іще у 1992-му році. Така карта була потрібна, щоб можна було вести ефективний облік земель та відповідним чином реагувати на всі виклики, пов’язані із питаннями землекористування. Реалізувати перший етап і створити цифрову карту вдалося 1999 році.  Тоді вперше була розроблена нормативна грошова оцінка землі. У Київському науково-дослідному інституті зробили електронну карту міста Полтави і розробили програму для автоматизованого розрахунку нормативної грошової оцінки. Це, власно, стало поштовхом для подальшої розробки більш повноцінної геоінформаційної системи.

З часом накопичилися матеріали у вигляді космічних знімків, аерофотозйомки, створювалися шари в цій системі. І на їх основі була розроблена система «Терен-ГИС». На сьогодні вона вже трансформувалася в іншу систему, на більш сучасній платформі. Її розробила київська фірма «Софт-про». Всю інформацію перенесли в більш новітню систему і продовжують наповнювати нормативну базу по земельних ділянках.

-Геоінформаційна система – це інформація про землю і те, що на ній розташоване. Іншими словами, як багатошаровий пиріг. Зараз уряд говорить про країну у смартфоні. Створення такої системи – це один із кроків до цієї країни у масштабах Полтави. В перспективі головна мета – максимально скоротити обсяги часу для отримання актуальної інформації про землю, - пояснює Юрій Трегубов.

У перспективі, на завершальному етапі має з’явитися Геопортал міста Полтава, у якому можна буде подивитися генеральний план міста, розташування об’єктів та тимчасових споруд та отримати багато іншої інформації щодо земельних ділянок. Такі геопортали вже мають, приміром, Львів та Вінниця.

Нагадаємо, раніше ми розповідали про перший космічний знімок Полтави.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #геоінформаційна система #управління #земельні ресурси
Оголошення
live comments feed...