11:30, 4 грудня 2019 р.
Надійне джерело
Полтавцям розповіли, як стати на квартирний облік та який для цього потрібен пакет документів
« Мій дім – моя фортеця» - гласить народна мудрість. Але що робити, якщо ви тільки мрієте про власне житло? Навіть якщо не маєте коштів, аби придбати квартиру самотужки, вихід є завжди. Наприклад, стати на квартирний облік. Як це зробити і які необхідно підготувати документи, нашому виданню розповіла начальник відділу обліку, розподілу та приватизації житла Управління майном комунальної власності міста Ольга Жаботинська.
- Кого і коли визнають особою, яка потребує поліпшення житлових умов?
- На квартирний облік беруться потребуючі поліпшення житлових умов громадяни, які постійно проживають, а також мають реєстрацію місця проживання у м.Полтаві не менше трьох років. Громадяни, які користуються правом на пільгове забезпечення жилою площею, беруться на квартирний облік при наявності підстав, незалежно від тривалості проживання у даному населеному пункті.
Потребуючими поліпшення житлових умов визнаються особи:
- забезпечені жилою площею нижче за рівень, що у м. Полтаві становить 6 кв.м. на одну особу;
- які проживають у приміщенні, що не відповідає встановленим санітарним і технічним вимогам;
- які хворіють на тяжкі форми деяких хронічних захворювань, у зв’язку з чим не можуть проживати в комунальній квартирі або в одній кімнаті з членами своєї сім’ї. Перелік зазначених захворювань затверджено Наказом МОЗ від 08.02.85 № 52;
- які проживають за договором піднайму жилого приміщення у будинках державного або громадського житлового фонду;
- які проживають не менше 5 років за договором найму (оренди) в будинках, що належать громадянам на праві приватної власності;
- які проживають у гуртожитках;
- які проживають в одній кімнаті по дві і більше сім’ї, незалежно від родинних відносин, або особи різної статі старші за 9 років, крім подружжя;
- внутрішньо переміщені особи з числа учасників бойових дій, а також члени сімей загиблих.
- Чому ви рекомендуєте стати на квартирний облік?
- Житло – одна з основних матеріальних умов життя людини. Отже, задоволення потреби людини в житлі – дуже важливе соціальне завдання. Забезпеченість громадян країни житлом є одним з найконкретніших показників добробуту всього народу. У м. Полтаві діють різні програми. Це, зокрема, програми для молодих сімей, забезпечення житлом дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав, тощо. Так, у 2019 році отримали компенсацію за належні для отримання жилі приміщення: 6 осіб з інвалідністю внаслідок АТО; 1 сім’я загиблого; 1 сім’я внутрішньо переміщених з числа учасників бойових дій; 2 учасника бойових дій на території інших країн.Нині у м. Полтаві на квартирному обліку перебуває 3946 осіб.
- Хто веде облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов?
- Облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов за місцем проживання ведеться при Виконавчому комітеті Полтавської міської ради.
Також квартирний облік ведеться і за місцем праці громадян, якщо підприємство, установа, організація мають житловий фонд і ведуть житлове будівництво. Водночас, при бажанні громадяни можуть ставати на квартирний облік і за місцем проживання і за місцем праці.
ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ:
Процедура взяття громадянина на облік потребуючих поліпшення житлових умов починається з подачею ним заяви. До заяви додається:
-довідка про склад сім’ї та реєстрацію;
-акт обстеження житлових умов;
- довідка з місця роботи;
- довідка про реєстрацію місця проживання особи на кожного члена сім’ї;
-копії паспортів всіх дорослих членів родини, які зараховуються на квартирний облік (при наявності оригіналу).
-копія свідоцтва про шлюб (при наявності оригіналу).
- копії свідоцтв про народження неповнолітніх дітей (при наявності оригіналу);
- довідка про те, чи перебувають члени сім’ї на квартирному обліку за місцем роботи;
-копії ідентифікаційних кодів всіх членів родини (при наявності оригіналу).
При наявності пільг громадяни надають підтверджуючі документи.
Заява та пакет документів розглядаються на засіданні громадської комісії з житлових питань при Виконавчому комітеті Полтавської міської ради. Пропозиції громадської комісії затверджуються рішенням Виконавчого комітету.
Особа вважається взятою на квартирний облік з моменту затвердження рішення Виконавчим комітетом. Про прийняте рішення заявнику направляється письмова відповідь.
- У якому порядку людей включають до квартирної черги?
При одночасному розгляді заяв кількох осіб, їх черговість на одержання жилих приміщень визначається за датою подання ними заяви з необхідними документами. Якщо в один день подали заяви кілька осіб, їх черговість на одержання жилих приміщень визначається за часом подання заяви. Громадяни, взяті на квартирний облік, вносяться до книги обліку осіб, які перебувають у черзі на одержання жилих приміщень. З числа вказаних громадян складаються списки осіб, які користуються правом позачергового та першочергового одержання жилих приміщень. Списки громадян, взятих на квартирний облік, та окремі списки осіб, які користуються правом позачергового та першочергового одержання жилих приміщень, вивішуються для загального відома на стендах, що знаходяться на першому поверсі будинку Полтавської міської ради та опубліковуються на сайті Полтавської міської ради.
Раніше ми писали: Полтавцям розповіли, як приватизувати кімнату в гуртожику
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
10:02, 1 жовтня
11
08:08, 3 жовтня
12:40, 2 жовтня
17
10:02, 1 жовтня
14
live comments feed...