12:30, 7 листопада 2019 р.
Надійне джерело
Полтавцям розповіли, як приватизувати кімнату у гуртожитку
Житлові питання ніколи не втрачають актуальності для українців. У 2009 році набрав чинності Закон України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків», який надає право на безоплатну приватизацію мешканцям кімнат в гуртожитках. Цей закон визначає, на яких громадян поширюється його дія і на яких підставах, а також окреслює перелік документів, які необхідно подати для здійснення приватизації. Тема ця є актуальною і для Полтави.
Отож, як приватизувати кімнату у гуртожитку і що для цього потрібно? З таким питанням ми звернулися до начальника відділу обліку, розподілу та приватизації житла управління майном комунальної власності міста Ольги Жаботинської.
- Приватизація жилих приміщень у гуртожитках здійснюється відповідно до Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» та прийнятих відповідно до нього нормативно-правових актів з урахуванням особливостей, визначених Законом України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків».
Сфера дії Закону України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків»поширюється на громадян та членів їхніх сімей, одиноких громадян, які не мають власного житла, не використали право на безоплатну приватизацію державного житлового фонду, на правових підставах, визначених цим Законом, вселені у гуртожиток та фактично проживають у гуртожитку протягом тривалого часу.
Для приватизації кімнати в гуртожитку, громадянин, який виявив бажання приватизувати займане ним і членами його сімї на умовах найму жиле приміщення в гуртожитку, збирає та подає відповідний пакет документів до органу приватизації за місцем знаходженням гуртожитку. В місті Полтава це Управління майном комунальної власності міста (м.Полтава,вул.Соборності,36, кімн.141). Слід зазначити, що гуртожитки, у яких можна приватизувати кімнату, повинні перебувати у власності територіальної громади міста Полтава.
- Чи багато таких гуртожитків у Полтаві?
- Станом на 25 жовтня у комунальній власності територіальної громади м.Полтава перебуває 16 гуртожитків. Вони були передані територіальній громаді міста від різних підприємств, установ та організацій. Зокрема, це гуртожитки за адресами: провулок Шевченка, 11, вул.Шведська, 12, площа Павленківська, 18, Це великі гуртожитки, і саме там живуть найбільш активні мешканці, які приходять до нас щодо приватизації своїх кімнат. Гуртожитки були прийняті у комунальну власність з наданням дозволу на приватизацію кімнат. На сьогодні вже 514 осіб реалізували своє право на приватизацію. Зокрема, найбільш активно приватизують свої кімнати мешканці гуртожитку по вул. Ціолковського, 53. Там приватизовано вже 92 кімнати; по провулку Великому 2а – 72 кімнати.
- Пані Ольго, якими повинні бути перші кроки громадянина, котрий вирішив здійснити приватизацію своєї кімнати?
- По – перше, потрібно зібрати відповідний пакет документів та подати їх разом з заявою до органу приватизації житла.
До заяви додаються такі документи:
- Копія документа, що посвідчує особу ( паспорт);
- Копія довідки про присвоєння реєстраційного номеру облікової картки платника податків;
- Копії документів, що підтверджують родинні відносини між членами сім’ї (свідоцтва про народження, свідоцтва про шлюб, свідоцтва про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили, тощо);
- Довідки про реєстрацію місця проживання громадянина, який подає заяву, та всіх членів його сім’ї, зареєстрованих у жилому приміщенні в гуртожитку;
- Технічний паспорт на жиле приміщення у гуртожитку;
- Копія ордера на жиле приміщення;
- Документ, що підтверджує невикористання житлових чеків для приватизації державного житлового фонду;
- Копія документа, що підтверджує право на пільгові умови приватизації відповідно до законодавства (за наявності);
- Заява-згода тимчасово відсутніх членів сім’ї наймача на приватизацію квартири (будинку), жилого приміщення у гуртожитку, кімнати у комунальній квартирі;
- Копія договору найму житлового приміщення;
- Форму первинної облікової документації№028/о"Консультаційний висновок спеціаліста" з відміткою про відсутність захворювання на туберкульоз.
Перелік документів немаленький, але люди їх збирають охоче, треба тільки розпочати – збираються вони не довго, процес відбувається швидко, затримок немає, бо механізм вже відпрацьований.
- Коли пакет документів зібраний, які подальші кроки?
· Після прийняття гуртожитку і комунальну власність міста органи місцевого самоврядування приймають рішення про надання жилої площі в гуртожитку з укладенням договору найму жилого приміщення в гуртожитку мешканцям таких гуртожитків, на яких поширюється дія цього Закону, та видають їм спеціальні ордери на право вселення на відповідну жилу площу в гуртожитку.
Зауважу, що наймач повинен проживати у гуртожитку не менше ніж п’ять років.
Ми приймаємо пакет документів і органом приватизації житла готується рішення про передачу у власність громадян житла з використанням житлових чеків. Передача житлових приміщень у гуртожитках у власність громадян оформляється свідоцтвом про право власності на житлове приміщення у гуртожитку, яке підлягає обов'язковій реєстрації в органі державної реєстрації прав.
Запевняю, що процесприватизації тільки на перший погляд здається важким. Наші фахівці надають допомогу і роз’яснення всім, хто цього потребує!
Раніше Полтавцям розповіли, що змінилося в порядку призначення субсидій
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
live comments feed...