• Головна
  • Полтавці розповіли про досвід вивчення інклюзивної освіти у США та що із цього втілять у нашому місті
17:30, 22 листопада 2019 р.
Надійне джерело

Полтавці розповіли про досвід вивчення інклюзивної освіти у США та що із цього втілять у нашому місті

Полтавці розповіли про досвід вивчення інклюзивної освіти у США та що із цього втілять у нашому місті

Сьогодні на пресконференції полтавці розповіли про те, як відвідали США і як втілюють інклюзивну освіту в цій країні.

Вони їздили туди у рамках програми "Відкритий світ" з 11-го по 19-те жовтня і на власні очі побачили, як навчаються, працюють, розвиваються та живуть люди з особливими освітніми потребами. А також як працює інклюзія в усіх сферах життя.

Голова БО "Зернятко" Людмила Іващенко порівняла інклюзивну освіту в Україні і США, і ось чим вони відрізняються:

- Інклюзивне навчання - це програми на державному рівні для повноцінного життя, з якими допомагають громадські організації. Наші від їхніх відрізняються тим, що їхнім ГО спонсори самі пропонують допомогу. Ми самі шукаємо спонсорів і тоді допомагаємо.

Полтавці розповіли про досвід вивчення інклюзивної освіти у США та що із цього втілять у нашому місті, фото-1

Юрист ГО "Зернятко" Віталія Патрушева розповідає, що їх вразило найбільше і чого не вистачає Україні:

- За весь час поїздки ми побачили дуже багато. Нас вразило містечко можливостей. Це такий своєрідний центр, де відбувається допомога, реабілітація та підтримка людей. Ще одне - шкільна і університетська служба поліції. Ми відвідали один із університетів - університет Невади у Лас-Вегасі. При кожному університеті функціонує своя служба поліції. Вона являє собою команду із навчених професіоналів, які мають спецпідготовку, медичну підготовку тощо. Вони розслідують усі кримінальні справи згідно із законами країни.

Полтавці розповіли про досвід вивчення інклюзивної освіти у США та що із цього втілять у нашому місті, фото-2

В одній із шкіл Полтави уже створені інклюзивні класи, до яких ходять діти з аутизмом. Про те, як саме їм допомагають, говорить заступниця директора Полтавської ЗОШ № 2 Надія Царинна:

 – Маленькими кроками ми йдемо до того, щоб надавати якісну освіту дітям з особливими освітніми потребами. З цього року в нашій школі відкрито три інклюзивні класи, в яких навчаються двоє дітей з розладами аутистичного спектру, а двоє інших – з ментальними порушеннями, – говорить Надія Царинна. Після повернення з Лас-Вегасу відкрили четвертий інклюзивний клас. Діти долучаються до життя громади, відвідують всі шкільні заходи, мають товаришів у класі, підтримку нормотипових дітей і, головне, розуміння та підтримку батьків та педагогів.

Полтавці розповіли про досвід вивчення інклюзивної освіти у США та що із цього втілять у нашому місті, фото-3

У кінці пресконференції полтавці запевнили, що отриманий досвід вони будуть втілювати у Полтаві і допомагати хворим дітям. І додали, що у нас й досі багато людей не вірять в дітей з аутизмом, в те, що їм можна допомогти адаптуватися до цього світу. А поїздка переконала їх у тому, що все це реально, головне - мати віру в дитину.

Раніше ми повідомляли, що у Полтаві відкрили перший ресурсний клас для дітей з аутизмом

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #США #інклюзія #освіта #діти
live comments feed...