• Головна
  • У Полтаві відкрили перший ресурсний клас для дітей з аутизмом
12:35, 12 лютого 2019 р.
Надійне джерело

У Полтаві відкрили перший ресурсний клас для дітей з аутизмом

У Полтаві відкрили перший ресурсний клас для дітей з аутизмом

Новий клас відкрився завдяки благодійній організації « Зернятко». Вона об’єднує сто двадцять сімей, у яких виховують дітей  з аутизмом. 

Очільниця організації – Людмила Іващенко говорить:

« - Я на власному досвіді знаю, як важко доводиться родинам, у яких діти з аутизмом.  Нам хочеться, аби вони розвивалися, були соціалізованими. Саме тому вирішили не чекати, а самостійно  діяти. Об’єдналися у благодійну організацію. Нам виділили кабінет у приміщенні другої школи, і ось через кілька років відкриваємо вже ресурсний клас».

У ресурсному класі навчатиметься п’ять дітей. Тут їх готуватимуть до школи. З дітьми працює ціла команда:  куратор проекту, корекційний педагог, вчитель, психолог, логопед, спеціаліст з сенсорної інтеграції.  У класі п’ять кімнат: кімната соціально – побутових навичок, сенсорної інтеграції, логопедичний кабінет, кабінет музики та класна кімната.

У Полтаві відкрили перший ресурсний клас для дітей з аутизмом, фото-1

Щоденна програма – це  уроки  плюс адаптація до навчального процесу. Діти ходитимуть до бібліотеки, шкільної їдальні, поступово звикатимуть до колективу.  Людмила Іващенко говорить: проект потребував чималих коштів, втілити його вдалося завдяки спонсорам, батькам та міській раді, яка включила ресурсний клас у програму « Турбота»:

« - Батьки, які мають діток з аутизмом знають, як дорого коштують всі розвиваючі програми, тощо. Скажімо, якщо прорахувати працю педагогів, матеріали для навчання та суборенду класу то перебування дитини на місяць коштує приблизно 7 тисяч гривень. Велику допомогу нам надали в рамках програми «Турбота». На клас нам виділили на підтримку педагогів. Це буде часткове фінансування, відтак батьки платитимуть  всього 2 тисячі гривень. Цього нам вистачить на кілька місяців, і тому я вже зараз шукаю фінансування. Сподіваюся вивести проект на рівень області» - говорить Людмила Іващенко.

У Полтаві відкрили перший ресурсний клас для дітей з аутизмом, фото-5

На думку Людмили Іващенко, інклюзія в нашій країні розвивається повільно, хоча певні зрушення вже є. Переважно, батьки займаються з такими дітьми вдома,закладів з інклюзією – одиниці.

Полтавка Ірина Полуницька має шестирічного сина. Відкриття ресурсного класу для них – величезна подія:

«- Поки що наше суспільство насторожено сприймає дітей з аутизмом  Більшість просто не знає про них. Скажімо, коли оточуючі бачать певну поведінку моєї дитини, то роблять зауваження, мовляв, ваш хлопчик погано вихований. Сьогоднішнє відкриття ресурсного класу – для нас велика радість».

У Полтаві відкрили перший ресурсний клас для дітей з аутизмом, фото-6

Катерина привела у клас навчатися сина Марка:

« - В садочках є корекційні групи , але коли підходить час готуватися до школи, у батьків починається певна паніка, бо навіть  якщо рівень знань у дитини гарний, потрібна допомога. Ресурсний клас для нас – величезний кhок вперед. Є надія, що перебування тут допоможе нашим дітям адаптуватися до навчання серед здорових дітей».

 Раніше ми розповідали Полтавці купили обладнання для малюків, хворих на аутизм

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#аутизм #діти #інклюзія
Оголошення
live comments feed...