• Головна
  • На Полтавщині об’єднають райони в округи. Який стане найбільшим?
12:00, 18 листопада 2019 р.
Надійне джерело

На Полтавщині об’єднають райони в округи. Який стане найбільшим?

На Полтавщині об’єднають райони в округи. Який стане найбільшим?

18-го листопада у Полтавській ОДА відбувається апаратна нарада. З-поміж інших питань розглядають також проект адміністративно-територіального устрою Полтавської області. Доповідає із питання директор департаменту економічного розвитку, торгівлі та інвестицій Інна Іщенко.

На Полтавщині об’єднають райони в округи. Який стане найбільшим?, фото-1

Розповідає про створення та розвиток ОТГ на Полтавщині. Зокрема зазначає, що у 2019-му році 45 ОТГ отримали 1 830,5 мільйонів доходів, у тому числі – 582 мільйони у якості 5 відсотків від рентних платежів. Згадує також, що ОТГ із Полтавщини входять у двадцятку кращих з-поміж 806 ОТГ в Україні.

На Полтавщині об’єднають райони в округи. Який стане найбільшим?, фото-2

Також Інна Іщенко нагадує, що за перспективним планом у Полтавській області мали створити 81 ОТГ, до яких увійшли б 99,1 відсотків території області. Проте за визначенням спроможності ОТГ за новими критеріями частина громад не зможуть існувати самостійно. Адже до ОТГ висувають вимоги не лише щодо наявності не менше 5 тисяч населення, 250 дітей шкільного віку та 100 дошкільнят, але й щодо високого індексу податкоспроможності та наявності необхідних приміщень для закладів та установ.

Інна Іщенко додає, що прем’єр-мінстрі України Олексій Гончарук дав доручення підготувати перспективні плани території до 29-го листопада. Після того, як вони будуть затверджені, обєднання чи приєднання ОТГ не за планом буде неможливим.

Також присутнім на нараді демонструють мапу адміністративно-територіального устрою області на рівні районів. У перспективі 25 районів об’єднають у чотири округи, які наразі співпадають із межами госпітальних округів – Полтавський, Кременчуцький, Миргородський, Лубенський. Найбільше населення буде у Полтавському районі – 593 тисячі жителів, у Кременчуцькому – 405 тисяч.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, як рентні платежі змінили Ланнівську ОТГ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #нада #ОТГ #райони #об'єднання #поділ
live comments feed...