• Головна
  • Інвестиції у майбутнє: як рентні платежі змінюють Ланнівську ОТГ
Партнерський матеріал
11:30, 19 липня 2019 р.
Надійне джерело

Інвестиції у майбутнє: як рентні платежі змінюють Ланнівську ОТГ

Партнерський матеріал
Інвестиції у майбутнє: як рентні платежі змінюють Ланнівську ОТГ

На території Ланнівської ОТГ видобуває блакитне паливо найбільша газовидобувна компанія України АТ «Укргазвидобування». Голова громади Костянтин Удовиченко розповів, як розвивається ОТГ, що зроблено завдяки співпраці з газовидобувниками і чого чекати у найближчому майбутньому. 

Сьогодні видобувна галузь — одна з основ розвитку Ланнівської громади. Згідно законодавства, ОТГ отримують частину ренти від видобутку нафти, газу та газоконденсату. Завдяки цим надходженням значно поповнюються місцеві бюджети. Отримані кошти використовуються на розвиток інфраструктури та соціально важливих об’єктів.

Покрівлі будинків та фасадів, відновлення доріг — результати співпраці Ланнівської ОТГ та АТ «Укргазвидобування»

«Укргазвидобування» продовжує очолювати рейтинги найбільших газовидобувних компаній України. Товариство видобуває близько 75 % від загальної суми видобутку природного газу країни. Не забуває компанія і про соціальне життя на територіях, де працює. До створення громади сільська рада вже співпрацювала з «Укргазвидобуванням», а у 2018 році ця співпраця отримала розвиток: об’єднана громада почала отримувати ренту від видобутку природного газу на своїй території.

— Були партнерські відносини, допомагали відновлювати дах на будинку амбулаторії. Після створення громади ми отримуємо 3 % ренти, загальна сума якої — близько 10 млн грн у попередньому році. Ці кошти ми використовуємо на розвиток нашої інфраструктури. Наприклад, за минулий рік ми будували дороги, школи, робили ремонти, купували обладнання, сидіння до будинку культури. Тобто використовували їх цілком на розвиток своєї громади. В ОТГ утеплили фасад амбулаторії, вартість — 1,4 млн грн, — розповідає Костянтин Удовиченко.

Знайомство із галуззю — АТ «Укргазвидобування» проводить навчальні тренінги для школярів

АТ «Укргазвидобування» підвищує обізнаність населення. Зокрема, для школярів громад, у тому числі й Ланнівської ОТГ, регулярно проводяться тренінги і семінари, на яких представники компанії знайомлять дітей із галуззю та специфікою видобування вуглеводнів. 

— У нашій ОТГ проводились лекції у школах щодо того, нащо потрібні нафта і газ, що таке «Укргазвидобування». Пишемо листи, хочемо і надалі співпрацювати, — говорить голова ОТГ.

Сьогодні у громади багато планів, які можна реалізувати завдяки рентним надходженням.

— Ми орієнтовно знаємо, які кошти нам надходять із рентою і плануємо у січні на рік вперед куди їх використовуватимемо, на які сфери діяльності. Першочергово у цьому році — відновлення школи, дороги і дитячого садочку, — додає Костянтин Удовиченко.

Зміцнення співпраці та нові проекти, зокрема екологічного спрямування — громада очікує ще більших модернізацій

— Ланнівська сільська рада завжди готова до співпраці з «Укргазвидобуванням». У нас усі інфраструктури розвинуті. Від поліцейської станції до медицини, у нас є і опорний заклад, дев’ятирічна школа, великий дитячий садочок. Бачимо розвиток в дорогах, соціальних питаннях. Працюємо, щоб громада перетворилася на маленький «кувейт», — підсумовує Костянтин Удовиченко.

Голова Ланнівської ОТГ Костянтин Удовиченко підкреслив, що громада відкрита до будь-якої співпраці. Тут мають великі плани на розвиток не лише території, а й газовидобувної галузі загалом. Найближчим часом планують запровадити спільні заходи щодо покращення екологічного стану місцевості.

Довідково:

АТ «Укргазвидобування» є найбільшою газодобувною компанією країни. Вона забезпечує близько 75% видобутку газу в країні. 100% акцій компанії належить НАК «Нафтогаз України».

Рена Дарсанія

#Полтавщина #Укргазвидобування #ОТГ #допомога
Оголошення
live comments feed...