Дифтерія наступає. Чи захистилася щепленнями Полтавщина?

Дифтерія наступає. Чи захистилася щепленнями Полтавщина?, Володимир Паршевлюк

Станом на 28 жовтня в Україні зареєстрували 20 випадків дифтерії, із них 18 – впродовж жовтня. Пять випадків вже підтвердили лабораторно: по одному у Луганській, Хмельницькій, Закарпатській, Тернопільській та Київській областях. Таку інформацію надає Центр громадського здоровя.

За даними того ж центру станом на 1 жовтня 2019-го в Україні щеплені 59,5 відсотків дітей та 52,3 відсотки від тієї кількості, яка була передбачена плановою вакцинацією.

Найвищі показники у Сумській області, де щеплені 129,4 відсотки від плану, у Запорізькій області, де щеплені 86,1 відсотки та у Волинській – 73,6 відсотки. Полтавська область не входить до числа кращих, тут щеплені 51,6 відсотків дорослих та 64,4 відсотки дітей.

Нагадаємо, згідно із національним календарем профілактичних щеплень вакцинація від дифтерії здійснюється у: 2 місяці (перше щеплення), 4 місяці (друге щеплення), 6 місяців (третє щеплення). У 18 місяців проводиться ревакцинація. У 6 років проводять ревакцинацію проти дифтерії та правця анатоксином дифтерійно-правцевим. У 16 років — анатоксином дифтерійно-правцевим зі зменшеним вмістом антигену. Першу планову ревакцинацію дорослих, які раніше були щеплені, проводять у віці 26 років вакциною АДП-м з подальшою плановою ревакцинацією через кожні 10 років. У центрі громадського здоров’я запевняють, що країна забезпечена дозами вакцини від дифтерії у достатній кількості у всіх регіонах. А вакцинуватися безкоштовно можна у кабінетах щеплень закладів охорони здоров’я..

Раніше ми розповідали, що керівництво Полтави власним прикладом заохочувало містян до щеплень від грипу.

Полтава щеплення дифтерія календар Полтавщина захист
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі