11:00, 25 жовтня 2019 р.
Надійне джерело
Керівництво Полтави власним прикладом заохочує містян щеплюватись від грипу
Епідемія грипу щороку стає великою проблемою для всієї країни. Запобігти поширенню хвороби і захиститись від нових штамів грипу просто, стверджують медики. Вакцинація – найпростіший і найефективніший спосіб захисту. Цьогоріч лікарі прогнозують новий штам грипу, який буде особливо небезпечним для людей з так званої групи ризику.
Керівництво міста вирішило особистим прикладом показати, що вакцинація, це не тільки не страшно, але й необхідно для того, щоб постійно залишатись у тонусі. Перед щепленням — обов’язковий медогляд. При запалювальних процесах вакцинування перенесуть, поки організм буде готовий боротись.
Щеплення роблять у плече. Олександр Шамота говорить – щодня на роботі спілкується з сотнями людей, тому щеплюється вже третій рік поспіль. Говорить, побічних дій на собі не відчував.
— Вакцинуюся щороку і хочу сказати з особистого досвіду, що після щеплення абсолютно спокійно пережив осінньо-зимовий період і жодних симптомів захворювання не було. Масовість щеплення — це запорука того, що нам вдасться запобігти великому поширенню хвороби і, відповідно, епідемії грипу в Полтаві.
Процедура проста – пацієнт приходить на прийом до сімейного лікаря, де може поставити всі питання, які його цікавлять щодо дії вакцини. Після огляду йому дають термоконтейнер, де має перебувати вакцина, яку пацієнт йде купувати до аптеки. До вакцинації залучився й заступник міського голови з питань ЖКГ Олексій Чепурко.
— Своїм прикладом я хочу запросити і підтримати тих, хто вакцинується, тих, хто ще думає – запрошую зробити щеплення, щоб зберегти своє здоров’я і здоров’я людей, які поруч із вами, — говорить Олексій Чепурко. — Вакцинація — це про здоровий спосіб життя. І хворобі краще запобігти, ніж потім боротись з її наслідками. Особливо, якщо врахувати, що вірус щороку агресивніший не так самим перебігом хвороби, як її наслідками.
Зробив щеплення й перший заступник міського голови Ігор Федій. Каже, щоб залишатись ефективним на робочому місці, хворіти немає коли. Тому регулярно слідкує за календарем вакцинації.
— Незабаром починається зима, а зимою традиційно – пік захворювань на ОРВІ. Я розумію, що вакцинація набагато збільшує шанси пройти зиму здоровим. Я роблю це не перший рік і раджу робити всім полтавцям. Здоров’я наших містян для нас на першому місці.
Лікарка повідомила, що після введення вакцини може незначно підвищуватись температура, з’явитись тимчасова ломота в м’язах, нежить. Також – почервоніти місце щеплення. Ці симптоми зникають самі собою через кілька днів.
Сімейна лікарка Полтавського центру первинної медико-санітарної допомоги №1 Лариса Василевська наголошує, що на жовтень-листопад припадає загострення епідеміологічного навантаження, яке зберігається до весни.
— Ми рекомендуємо, починаючи з жовтня, проводити вакцинації, як дорослим, так і дітям. Особливо такий контингент населення як медичні працівники, вчителі, діти дошкільного й шкільного віку. Через велику кількість контактів у колективах саме ці люди в групі ризику.
За матеріалом прес-служби Полтавської міської ради
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
11:21, 5 грудня
10:32, 3 грудня
09:16, 7 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
live comments feed...