• Головна
  • Тренер із Полтави пройшов навчання в академії «Шахтаря» і мріє про Лігу Чемпіонів (ФОТО)
13:30, 21 жовтня 2019 р.
Надійне джерело

Тренер із Полтави пройшов навчання в академії «Шахтаря» і мріє про Лігу Чемпіонів (ФОТО)

Тренер із Полтави пройшов навчання в академії «Шахтаря» і мріє про Лігу Чемпіонів (ФОТО)

Тренер полтавської команди "Нафтогаз" Дмитро Мілько пройшов відбір серед 800 конкурентів, навчався у одній із кращих футбольних академій Східної Європи і тепер готовий реалізувати отриманий досвід на практиці. Про це і розповідає у розмові із журналістом 0532.ua.

Про дзвінок із «Шахтаря», учителя із «Барселони» та роботу із ПСЖ

-Дмитре, як ти потрапив на навчання до академії «Шахтаря»?

- Обяву про те, що «Шахтар» шукає тренерів для дитячої академії, я знайшов у Інтернеті. За 5 хвилин написав і відправив резюме. Розумів, що це соціальний проект, тому не був певен, що туди можна потрапити. Але мені перетелефонували. Була 30-хвилинна розмова. Представники академії «Шахтаря» цікавилися моїм рівнем, як тренера, знанням англійської. Потім прислали психологічні тести, які мали визначити – наскільки я відданий футболу, наскільки готовий працювати. Найскладнішим був третій етап – відеоаналіз. Потрібно було «розібрати до кісточок» футбольний матч, виокремити різні пункти та аспекти. Було складно, на цей аналіз я витратив дві ночі. Потім мене запросили на базу «Шахтаря» у село Щасливе під Києвом. Там знаходяться тренувальні бази для дубля, команд U-21, U-19 та дитячої академії. Там я проводив тренування для дітей віком 13-14 років. Вже після цього мені подзвонили і сказали, що я потрапив у 23 кращих із 800 чоловік з усієї України.

Тренер із Полтави пройшов навчання в академії «Шахтаря» і мріє про Лігу Чемпіонів (ФОТО), фото-1

-Чому вас навчали у академії?

-Навчальний процес складався із чотирьох модулів. Перший модуль – тактика. Цікаво, що навчання для нас проводив Хорхе Раффо, який у свій час працював директором одного із філіалів академії «Барселони».

Нас знайомили не лише із тренувальним процесом. Ми дивилися, як функціонує в цілому академія. Наступний модуль стосувався планування. Нам розповідали про збори, трансфери, операційні моменти, загалом менеджмент клубу. Третій модуль, дуже цікавий, був присвячений психології, емоційному інтелекту. Із нами займалася відомий бізнес-тренер Олена Сисоєва. Навчали нас, як впливати на емоції інших, було багато тренінгів, практичних занять. Четвертий, заключний модуль – це був, власне, відеоаналіз. Ми дізнавалися, як готуються до матчу, як розбирають суперника на кісточки. За час навчання я отримав такі знання, які за жодні гроші не купиш. Впевнений, що усе засвоєне я застосую як тренер на практиці.

У Шахтарі мене вразила системність. Там кожен на своєму місці. Є правильний підхід до кожного футболіста. Є певна модель, стратегія на майбутнє. І це приносить результат, коли академія випускає таких футболістів як Зінченко, Коваленко. Там кожен – професіонал. Люди віддано люблять те, що вони роблять. Із нами ділилися інформацією із палаючими очима. За це я їм надзвичайно вдячний.

-Розкажи про свій тренерський досвід. Які команди тренував, які маєш досягнення?

Розпочинав я із тренування команди «ПСЖ» - полтавських спортивних журналістів. Через рік вирішив створити власну команду та заявитися на чемпіонат міста Полтава. Моя новостворена команда «Бастіон» після 17 турів завершила сезон на першому місці і ми сходу виграли чемпіонат міста.

Це унікальне досягнення. Наступного року я вирішив створити нову команду. Якраз зявилися спонсори, які мене підтримали, і ми організували команду «Нафтогаз». У першому ж сезоні ми стали другими у чемпіонаті міста, завоювавши «срібні» медалі. Я задоволений результатом. І бачу, що отримані мною знання вже приносять користь. Бачу зрушення по грі. Я застосовую новинки у тактиці, тренувальному процесі. Приємно, що хлопці це сприймають.

-У чому секрет цьогорічного «Нафтогазу»? Ви неймовірно провели друге коло і зупинилися лише у кроці від чемпіонства.

-Сезон був дуже цікавим. Він, власне, іще триває, адже ми граємо у розіграші кубку міста. Було 22 складних поєдинки у чемпіонаті.  Щотижня – гра і тренування, тактичні заняття. Перше коло команда провела не так вдало, ми фінішували на 5-му місці. Натомість у другому колі ми стали єдиною командою, яка виграла всі матчі! А ще у грі з «Атлетиком» встановили рекорд та забили гол вже на 10-ій секунді. Дуже приємно, що були матчі, на яких просто не було вільних місць. Заради таких матчів існує команда. Я радий, що вдалося об’єднати усіх – і колектив, і спонсорів, і друзів, і рідних, які нас підтримують. Тому є і розвиток.

Про дитячу команду, рівень полтавського футболу та Лігу Чемпіонів

-Про що мрієш як тренер? Яку вершину хотів би підкорити?

-До всього потрібно йти поступово. Чемпіонат міста я вже виграв. Були думки про те, щоб заявити «Нафтогаз» на чемпіонат області. Я певен, що ми із найсильнішими командами області були б у трійці кращих.

Також наступного року хочу зайнятися дитячим футболом і спробувати себе в ролі тренера дитячої команди. Набрати групу дітлахів 9-10 років. У цьому віці важливо правильно розвинути дитину. Технічні навички, соціальні, психологічні – не лише фізично.

Як тренер мрію про Лігу Чемпіонів. Хотів би відчути атмосферу цього турніру ізсередини.

-Що потрібно тренеру, щоб очолити серйозний професійний клуб? Сертифікати? Дипломи?

-Окрім сертифікатів та дипломів потрібні знання, постійне навчання, практика, спілкування із іншими тренерами. Для тренера важливо, щоб він не зупинявся. А також щасливий випадок. В українському футболі є молоді та амбіційні люди. У нас на навчанні було 23 однодумці, які знають футбол. Колись тренери старшого покоління вже відійдуть і такі люди прийдуть в український футбол.

-Як ти оцінюєш рівень футболу у Полтаві?

Як загалом досить високий. Візьмемо, навіть, рівень чемпіонату міста. У цьому році було 6-7 сильних команд, які боролися за призові місця. Такі матчі як «Нафтогаз» – «Зоря-Ворскла», «Нафтогаз» - «Легіон» - а мою думку, це були ігри рівня І ліги чемпіонату України. Тому що був рівень, емоції, багато людей. Також футбол у місті стає цікавішим та видовищнішим за рахунок професіоналів, які після завершення кар’єри приходять грати за аматорські команд

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #тренер #академія #Шахтар #навчання
Оголошення
live comments feed...