Заборонити не можна дозволити. Шамота опитав полтавців чи підтримують нічне обмеження продажу алкоголю (відео)

Заборонити не можна дозволити. Шамота опитав полтавців чи підтримують нічне обмеження продажу алкоголю, Володимир Паршевлюк

Відсьогодні після 22:00 алкоголь у Полтаві продавати не будуть. Секретар полтавської міської ради Олександр Шамота вирішив опитати полтавців – чи підтримують таке рішення міської влади. Відповідне відео очільник полтавських соціал-демократів виклав на своїй сторінці у соцмережі фейсбук.

— Рішення діє. І це, я вважаю, одне з кращих досягнень нашого з вами міста, — зазначив Олександр Шамота у своєму дописі. Далі пряма мова:

— Звісно, якийсь час полтавці звикатимуть до нового правила. Але, як показує практика інших міст і країн — цей перехідний період проходить швидко та безболісно.

Однак, набагато більш важливо, що той же досвід інших міст і країн доводить, що кількість нічних НП, бійок, ДТП, пограбувань і злочинів загалом у нічний час зменшується до 70-80%.

Що втрачаємо? Нічні пиятики в парках і скверах, дворах і на дитячих майданчиках, галасливі компанії під вікнами вночі, мінімальну дохідну частину в бюджет міста (на туристичному зборі під час напівмарафону за один день ми заробили значно більше) та бруд, пляшки, пакети і інше сміття, яке після себе залишають відпочивальники.

Що отримуємо натомість? Здорове місто, безпечне місто, соціально та туристично привабливе місто, чисте місто, соціально відповідальних підприємців і, згодом, інший менталітет, якісно інші цінності громади і, як результат, зовсім інший вектор розвитку міста, ставленню до Полтави, майна громади, громадського простору врешті-решт.

Поспілкувався з полтавцями та полтавками, щоб дізнатися як вони ставляться до такого рішення міськради. Спойлер — не зустріли нікого, хто був би проти.

Нагадаємо, за рішення щодо обмеження часу продажу алкоголю проголосували 25 депутатів Полтавської міської ради.

Полтава алкоголь полтавці опитування продаж Олександр Шамота
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі