Полтава на крок наблизилась до «Міста у смартфоні»

Полтава на крок наблизилась до «Міста у смартфоні», Володимир Паршевлюк

8-го жовтня у Полтавській міській раді втретє проводять зустріч для обговорення проекту «Poltava Smart-city». Андрій Руденко, проектний менеджер проекту «Poltava Smart-city» з «Інституту аналітики та адвокації», розповідає присутнім про основні складові концепції.

Також учасники робочої групи обговорюють ті пропозиції, які надійшли після попередньої зустрічі. Приміром, Альона Гончаренко запропонувала додати розділ громадських середовищ та карту комунального майна. А Юлія Пашковська запропонувала включити у проект карту  зелених зон міста, моніторинг якості повітря та майбутні місця зарядки до електромобілів.

Депутат міської ради Едуард Волков додає, що у реалізації проекту Полтаві готова допомогти Київська міська рада, яка вже має подібний досвід.

Полтава на крок наблизилась до «Міста у смартфоні», фото-1

Андрій Руденко пояснює, що у найближчі два тижні члени робочої групи надішлють свої остаточні пропозиції та зауваження. А 25-го жовтня о 14:00 остаточну версію концепції презентують міській владі.

Ключові тези, які прозвучали під час засідання – «місто у смартфоні», «місто як сервіс», «все для зручності громадян».

Нагадаємо, із ідеєю створення системи «Smart-city» до Полтавської міської ради звернулася громадська організація «Інститут аналітики та адвокації». На реалізацію проекту вони отримають 2 мільйони гривень від нідерландського фонду. За ці гроші розроблять програми, сервери, отримають ліцензії, навчать людей тощо. Коли проект запрацює, місто отримає безкоштовно сервіс і додаток на мобільні пристрої. Потім до «Smart City» можна буде приєднувати різні електронні сервіси, розширювати штат міських управлінь і закупляти техніку. Для цього будуть виділятися кошти івже з міського бюджету.

Нагадаємо, раніше у Полтаві запустили систему моніторингу якості повітря.

Полтава смарт сіті проект обговорення група місто у смартфоні
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі