17:30, 26 вересня 2019 р.
Надійне джерело
У Полтаві тепер можна в онлайн-режимі стежити за якістю міського повітря
26-го вересня у комунальному підприємстві «Інститут розвитку міста» презентують проект «Мікроклімат Полтава. Система моніторингу якості повітря».
Перед початком презентації присутніх вітає заступник директора «Інституту розвитку міста» Петро Перетятько. Він нагадує, що у Полтаві створена та запроваджується у життя концепція «Полтава 2030». І однією із шести сфер розвитку міста є екологія, зокрема зменшення забрудненості та розвиток екологічного виробництва. Тому проект моніторингу якості повітря є важливим для міста, хоча Полтава і набагато чистіша в екологічному плані, ніж той-таки сусідній Дніпро.
-Також ми сподіваємось, що проектом оцінки якості повітря зацікавляться жителі міста і такі датчики з’являться у багатьох містян, - додає Петро Перетятько.
Фахівець «Інституту розвитку міста» Ілля Яровий розповідає, що проект моніторингу якості повітря у Полтаві реалізовували не спонтанно і спочатку радилися із жителями. Із тисяч опитаних респондентів 85% відповіли, що місту потрібний такий моніторинг.
Громадський активіст та експерт із міста Дніпро Олександр Кузьмюк говорить про моніторинг якості повітря у своєму місті та основний принцип роботи датчиків вимірювання якості повітря. Також розповідає про те, що Дніпро набагато забрудненіший за Полтаву. Якщо у Полтаві показники можуть коливатися на рівні 9-10 мікрограмів пилу на метр кубічний, то у Дінпрі вони складають від 14 до 85!
-Під час вибіркового обстеження датчиками нашого міста ми помітили, що найвищий рівень забруднення був зафіксований біля автомобільних «корків», - підкреслив Олександр Кузьмюк.
Експерти повідомляють, що у Полтаві поки що встановили чотири датчики – у самому «Інституті розвитку міста», а також у Київській, Шевченківській та Подільській районних рад. Ще чотири датчики підключать незабаром. Усі датчики підключені до інтернет-мережі і будь-який полтавець може у он-лайн режимі стежити за якістю повітря у місті.
Зробити це можна за наступним посиланням. http://air.pl.ua/#pm2.5/13/49.5876/34.5430
Поки що отриманих даних спостережень недостатньо, проте експерти обов'язково систематизують результати та зроблять висновки.
-Якісь проміжні висновки можна буде робити через місяць дослідження, коли ми побачимо динаміку. Ми зберемо дані та на їх основі будемо або підтримувати якість повітря у такому ж стані (коли показники у нормі), або розробляти заходи, щоб їх покращити (коли рівень забрудненості буде зростати), - підсумовує Ілля Яровий.
Після завершення презентації проекту експерти спілкуються із слухачами заходу та відповідають на питання студентів-екологів та усіх, кому небайдужа екологічна ситуація в місті.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
live comments feed...