Сьогодні - День вчителя: історія свята

Сьогодні - День вчителя: історія свята, Руденко Софія

Сьогодні в Україні відзначають День вчителя. Вчора цей День святкували багато інших країн, у нас свято припадає на першу неділю жовтня. Сама ідея святкувати день педагога зародилася в XIX столітті — тоді в різних країнах з’явилася традиція присвячувати свята видатним діячам освіти. Ми підготували декілька цікавих фактів про вчителів.

1. Учитель - одна з найдавніших професій. Перші навчальні заклади з’явилися в країнах Стародавнього Сходу (Китай, Індія, Вавилон, Ассирія) ще в IV-V тисячоліттях до н. е.

2. У Стародавній Греції педагогами називали рабів, догляду яких в афінських родинах доручалися хлопчики з семирічного віку. На педагогові лежала охорона вихованця від фізичних і моральних небезпек, а до вступу хлопчика до школи — і елементарне навчання грамоті.

3.У Київській Русі після прийняття християнства 988 рокукнязь Володимир заснував у Києві школу для дітей вищих верств українського суспільства. Запис в літописі від 988 року свідчить, що Володимир почав «брати у знатних людей чад і оддаваті на учення книжне». Поняття «школа» увійшло у вжиток лише в ХIV столітті, тому щодо навчального закладу Володимира це слово вживається умовно.

4. Школи грамоти в Київській Русі відкривали при церквах і утримували за рахунок світських осіб. У них навчали дітей бояр, купців, лихварів, заможних ремісників. Вчителями були священнослужителі.

Сьогодні - День вчителя: історія свята, фото-1

5. Онучка Ярослава Мудрого Анна Всеволодівна відкрила при Андріївському монастирі 1086 року перше в Європі жіноче училище для виховання жінок з шляхетських родин.

6. За часів Російської імперії майже всі досягнення України в освітній галузі були загублені. В середині XIX століття абсолютна більшість населення залишалася неписьменною — більше 90% населення України.

7. Найбільша кількість учнів - у Бразилії, де в середньому припадає 32 учні на одного вчителя, в той час як в Португалії — всього сім.

8. Звіт про дослідження Global Teacher Status Index 2013 показав, що найбільшою повагою в світі користуються вчителі в Китаї. Великобританія і США виявилися в середині рейтингу. Найнижчу позицію серед 21 країни ОЕСР, яка брала участь в опитуванні, посів Ізраїль, де вчителі найменш шановані, виходячи з даних звіту.

9. Найбільше грошей на освіту виділяє уряд США (809 млрд доларів), далі йдуть Японія (160 млрд доларів), Німеччина (154 млрд доларів), Бразилія (146 млрд доларів), Франція (123 млрд доларів) і Великобританія (123 млрд доларів).

10. Середній вік учителів різниться в такий спосіб: максимум відзначений в Італії (48,9 років), Естонії (47,9 років), Болгарії (47,4 років), а вчителі більш молодого віку викладають в школах Малайзії (38,9), Абу-Дабі (38,7) і Сінгапуру (36).

Сьогодні - День вчителя: історія свята, фото-2

Свято припадає на вихідний, тому полтавські вчителі отримали привітання раніше. Другого жовтня їх вітали у Полтаві святковим концертом. 

Україна свято День вчителя жовтень
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі