Данський інститут культури навчатиме полтавців поважати громадський простір і себе у ньому

Данський інститут культури навчатиме полтавців поважати громадський простір і себе у ньому, Руденко Софія

Між Суданом і Того Україна займає 138 місце в рейтингу рівня щастя мешканців. Представники Данського інституту культури, однієї з найщасливіших країн світу, говорять: знають як виправити цю ситуацію і готові ділитися з полтавцями своїм досвідом.

Данський інститут культури навчатиме полтавців поважати громадський простір і себе у ньому, фото-1

Данський інститут культури вже не один рік реалізує проекти з підвищення суспільної відповідальності в балтійських країнах і, стверджують, що виокремили цілу низку проблем із якими стикаються мешканці пострадянських країн.

— Ми працюємо саме зараз у Латвії і основна проблема на старті цієї роботи була в тому, що громадськість не розуміє своїх прав на власність, а тому й не хоче нести відповідальність за цю власність. Розуміння спільної відповідальності за свій громадський простір, повага один до одного, до співгромадян, до місць спільного користування — перший і основний крок до порядку, поліпшення благоустрою будинків, територій, міста і країни в цілому. Ми маємо цілу низку проектів, які реалізують цю мету, – говорить менеджера проектів Інституту Юлія Заколябіна.

Данський інститут культури навчатиме полтавців поважати громадський простір і себе у ньому, фото-2

Зокрема данці пропонують вивести на новий рівень тему створення та менеджменту ОСББ та організованих самоврядних організацій. Полтавська міська влада підтримала таку ініціативу зарубіжних партнерів.

— Прийнято рішення на базі Інституту розвитку міста провести низку круглих столів і напрацювати перелік перспективних тем і напрямів проектів, — розповідає секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота. — Ми залучимо до цієї співпраці всіх охочих і зацікавлених: громадськість, громадські організації, ОСББ та ОСН. Ми маємо працювати над розвитком громадського сектору та відкритого діалогу органів самоврядування та громадою.

Полтава Данія навчання можливості
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі