• Головна
  • На виконкомі розповіли, скільки у місті дітей, від яких відмовилися матері та скільки сиріт потребують житла
13:30, 25 вересня 2019 р.
Надійне джерело

На виконкомі розповіли, скільки у місті дітей, від яких відмовилися матері та скільки сиріт потребують житла

На виконкомі розповіли,  скільки у місті дітей, від яких відмовилися матері  та скільки сиріт потребують житла

Полтавській міській центр соціальних служб  є спеціальним закладом, що надає послуги сім’ям та особам, які опинилися у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги. Аби систематизувати його роботу розробили міську програму соціальної підтримки сім’ї, дітей та молоді на 2019 – 2021 роки. Вона включає в себе кілька напрямів. Про них сьогодні на виконкомі розповіла директор центру Ольга Буднікова.

На виконкомі розповіли,  скільки у місті дітей, від яких відмовилися матері  та скільки сиріт потребують житла, фото-1

Фахівці центру опікуються дітьми та родинами різних категорій. Важливий напрям - Служба раннього втручання. В полі її зору - робота з вагітними та породіллями, які мають намір відмови від народженої дитини. Ольга Буднікова розповідає:

« - За звітний період в поле зору Центру потрапила 21 така жінка. В результаті роботи наших спеціалістів, 18 дітей залишили в біологічній родині. Але є кілька випадків, коли жінки відмовилися від дітей у пологовому будинку. Наприклад, жінка, хвора на алкоголізм, попередньо вже позбавлена батьківських прав за трьома дітьми, зареєстрована в Херсонській області. Друга - жінка з вадами здоров’я, яка має двох дітей, одна з яких дитина-інвалід, народжена дитина теж мала вади здоров’я і третя - жінка з Новосанжарського району, вона приїхала до Полтави народити та залишити дитину, народила просто на зупинці громадського транспорту» .

Ці дітивлаштовані до Кременчуцького будинку малюка, а за 2 місяці зарахуютьсядо реєстру на усиновлення.

18 дітей залишилось в біологічних родинах. До цього доклали зусиль багато людей, каже Ольга Будникова:

На виконкомі розповіли,  скільки у місті дітей, від яких відмовилися матері  та скільки сиріт потребують житла, фото-2

« - Наведу один з прикладів . В пологовому будинку здорова, неасоціальна жінка відмовляється від народженої дитини. Але спеціалісти Центру з’ясовують, що вона заміжня. Ми знайшли батька дівчинки, який на той час проживав в Харкові, не спілкувався з дружиною і нічого не знав про дитину. Батьком виявився 28-ми річний громадянин Ірану, терміново приїхав до Полтави, забрав дитину з пологового будинку і почав самотужки її виховувати. Мама при цьому не проявляла жодних почуттів, допомоги не надавала. Хлопець, що ледь розмовляв українською, оселився в Полтаві. Центр взяв родину під соціальний супровід. Ситуація ускладнювалася тим, що дівчинка народилася з вадою (заяча губа, та вовча паща), батько на той час мав покинути роботу, щоб доглядати доньку. Ми щиро дякуємо всім полтавським лікарям, які йшли нам назустріч, дякуємо адміністрації Полтавського університету економіки і торгівлі, який на три місяці надав безкоштовно кімнату у сімейному гуртожитку. Дякуючи небайдужим полтавцям ми забезпечили дівчинку усим необхідним. Була проведена серйозна операція в Києві. Зараз молодий батько вже має можливість працювати ( він айтишник) , винаймає житло, дівчинка щаслива і доглянута. Поки ще супровід продовжується, тому що є питання оформлення деяких документів, але , головне, дитина в родині, батько і донечка щасливі».

Наступний напрямок роботи – Служба підтримки сімей, що опинилися у складних життєвих обставинах. Фахівці Центру мають "продіагностувати" сім’ю, з’ясувати, що ж складає ті труднощі, які причини, що необхідно зробити, для того, щоб сім’я мала ресурс і зовнішній і внутрішній для виходу з кризи.

« - Наша ціль - не дати рибу, а вудочку, навчити самостійно не існувати , а жити у суспільстві. А, головне, щоб ситуація не дійшла до моменту, коли дитину вже необхідно вилучати з сім’ї. За звітний період під соціальним супроводом Центру знаходилося 102 таких родини, протягом від 3-х до – 9 місяців» - розповіла Ольга Буднікова - головний результат роботи, що з 51(97 дітей) родини, де існував ризик передачі дітей до інтернатних закладів, лише троє дітей було вилучено, але після проведеної з батьками роботи вони були повернуті до біологічних родин. 97 дітей – це половина вихованців інтернату №2».

Розповіла Ольга Буднікова і про роботу з дітьми – сиротами. Тут теж не бракує проблем. Головна з них – забезпечення житлом.

« - Болючим з року в рік залишається питання надання цим дітям житла. Саме органи місцевого самоврядування, згідно Закону, мають потурбуватися про забезпечення цієї базової потреби людини. На даний час в Полтаві на квартирному обліку перебуває 110 осіб зазначеної категорії. Державою цього року виділена субвенція на грошову компенсацію для трьох осіб. Зрозуміло, що така кількість не вирішує питання».

На думку Ольги Буднікової, питання може вирішити розробка відповідної міської програми. Водночас, за словами секретаря міської ради Олександра Шамоти, з огляду на проект бюджету наступного року, питання стане ще більш проблемним. Адже держава скоротить фінансування на цю програму на 40%.

На виконкомі розповіли,  скільки у місті дітей, від яких відмовилися матері  та скільки сиріт потребують житла, фото-3

Раніше У Полтаві говорили про забезпечення житлом дітей - сиріт

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#діти #сироти #програма
Оголошення
live comments feed...