• Головна
  • З 1 жовтня в області проводитимуть додаткову імунізацію школярів проти кору
09:34, 25 вересня 2019 р.
Надійне джерело

З 1 жовтня в області проводитимуть додаткову імунізацію школярів проти кору

З 1 жовтня в області проводитимуть додаткову імунізацію школярів проти кору

Із початком навчального року ризик зростання захворюваності на кір та інші інфекційні хвороби збільшується. Тому в області з 1 жовтня почнуть додаткову імунізацію проти небезпечної хвороби, ліків від якої немає.

Про це повідомила завідувач обласного Центру дитячої імунології КП «Полтавська обласна дитяча клінічна лікарня» Валентина Думенко на нараді з керівниками органів управління освітою міськвиконкомів, райдержадміністрацій та ОТГ, що відбулася в облдержадміністрації.

За даними центру громадського здоров’я, з 2017 року в Україні на кір захворіло 115 тисяч осіб. Із них 40 людей померли. Спалах кору не припинився і цьогоріч: 57 тисяч українців уже перехворіли й 19 померли (10 із яких діти).

На Полтавщині хворіли на кір в усіх районах – 411 осіб. На щастя, цього року обійшлося без летальних випадків.

«Нині в країні всі області – в епідеміологічному процесі, – говорить Валентина Думенко. – Кір небезпечний. Ліків немає. Перебіг хвороби дуже тяжкий і у дітей, і у дорослих. Страждають очі, слизові оболонки, шкіра. Доки висип не пройде (5-10 днів), висока температура не спадає. Крім того, кір викликає ускладнення, енцефаліт, зокрема».

З 1 жовтня в області проводитимуть додаткову імунізацію школярів проти кору, фото-1
З 1 жовтня в області проводитимуть додаткову імунізацію школярів проти кору, фото-2

На думку лікарів, єдине спасіння від епідемії – вакцинація. Якщо 95% населення буде вакциновано, захворювання припинить циркулювати. На жаль, до цієї позначки області ще далеко. І позаяк найбільше на кір хворіють діти, вирішено з 1жовтня вжити додаткових заходів імунізації у закладах освіти.

Валентина Думенко повідомила, що вакцинація відбуватиметься поетапно.

Календарний план проведення імунізації з кору вже готовий. Потім медпрацівники проведуть верифікацію даних – звірять статистику вакцинації кору з реально вакцинованими особами. Наприклад, у школах Львівщини така звірка виявила 50 тисяч невакцинованих замість 26 тисяч.

Насамперед вакцинують дітей до 18 років, які відвідують школи, але не щеплені і не мають протипоказань. Також вакцинують дорослих, що працюють у закладах освіти і не мають даних про вакцинацію або отримали лише одну дозу в дитинстві. Нагадаємо, що дітям достатньо двох доз для набуття імунітету – в 1 рік та 6 років, дорослим варто один раз отримати щеплення.

У школах області проведуть розширені наради щодо імунізації серед персоналу, тематичні батьківські збори. Вакцинація відбуватиметься або в поліклініках, або в спеціалізованих кабінетах навчальних закладів і лише за згодою батьків.

Безплатна комбінована вакцина (КПК) в наявності, виробництва Бельгії

Раніше Уляна Супрун пояснила, чому чоловіки живуть на десять років менше за жінок

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кір #вакцина #медики
Оголошення
live comments feed...