11:30, 20 вересня 2019 р.
Надійне джерело
Олексій Чепурко розповів про ремонт вулиць, чи буде у Полтаві сміттєпереробний завод, коли збільшать зарплати комунальникам та про власну зарплату
Минув рік відколи Олексій Чепурко обійняв посаду заступника міського голови і почав опікуватися питаннями комунальної галузі. Про все, що вдалося і не вдалося зробити за цей час він розповів на підсумковій прес - конференції, яка відбулася вчора .
Про проблеми, що лишилися від попередників
- Рік тому, коли я обійняв посаду, ми отримали сумну ситуацію. Мені у спадок дісталося багато системних проблем, що у місті не вирішувалися роками. Було відсутнє ефективне керівництво, не працювала система, скрізь - тотальний дефіцит кадрів, бюрократичний підхід до роботи керівників і головне – слабке матеріально – технічне забезпечення. Переважно, у галузі займалися тим, що вирішували авральні проблеми.
Що було зроблено і як ці проблеми почали вирішувати?
- Ставили конкретні завдання новим керівникам комунальних підприєств. Хтось з ними впорався, хтось ні. Але все ж таки змінювати підходи і методи роботи ми почали. Відновили традицію об’їздів та піших обходів міста. Основний задум був – не тільки виявити якісь недоліки і проблеми. Я намагався залучити керівників до діалогу з жителями міста. Бо кожен такий обхід завершувався спілкуванням з полтавцями. Я привчаю керівників комунальних підприємств до цього діалогу. Ми продовжуємо такі зустрічі, бо це дає результат. Ти на те і керівник, що б не тільки сидіти у своєму кабінеті, а і відчувати проблематику на місцях. Що ж стосується безпосередньо комунальних підприємств, нам вдалося вирішити проблему низьких заробітних плат. Її розмір збільшили на 30% - 40%. Відтак збільшили штат наших водіїв, двірників, вантажників. Коли ми прийшли, то з двадцяти сміттєвозів, які мали виїздити у рейс, у нас виїздило шість. Так, ця проблема ще є (скажімо, не вистачає водіїв тролейбусів), але вона вже не така болюча. Наприкінці року плануємо знову виходити з ініціативою до депутатів, аби підняти працівникам зарплати до 50%. Триває тендерна закупівля автобусів, і знову набираємо водіїв.
Про модернізацію у галузі
- Ми закупили більше тридцяти одиниць техніки для наших комунальних підприємств . У нас нові вишки у «Декоративних культурах» та « Міськсвітлі», придбали нові трактори, вже прибув у Полтаву автомобіль для мийки сміттєвих баків і найближчим часом він почне роботу. Таких по Україні один чи два. Миття та дезінфекція сміттєвих контейнерів буде здійснюватися згідно з графіком.
Про «сміттєві» проблеми та методи їх вирішення
- Намагаємося йти в ногу з часом і хочемо зрушити з місця роботу з побутовими відходами. Так, у нас немає бюджетних коштів для будівництва сміттєпереробного заводу, тому ми ведемо перемовини з німецькими компаніями стосовно придбання сортувальної лінії. А цьогоріч почали запроваджувати роздільний збір сміття. Поки що у насвсього триста контейнерів , зараз триває тендер і ми закупимо ще дев’ятсот . Що це дає? По перше, це культура поводження з побутовими відходами, з іншого боку ми зменшуємо кількість пластику, скла і паперу яке заїздить на сміттєзвалище. Ми прибрали всіх посередників, і на сьогодні КАТП 1628 само займається реалізацією пластика, скла і паперу. На перше вересня ми отримали понад 1мільйона гривень прибутку. З 60 - х років минулого століття ніхто не займався пересипкою сміттєзвалища, зараз ми його пересипаємо грунтом, аби було менше загорянь. Є проблема з негабаритним сміттям – і зараз триває тендер на придбання 70 контейнерів та двох автівок, які його збиратимуть. Також буде створено три майданчика для збору деревини.
Про те, чи стане Полтава світлішою
- Як я вже казав, ми придбали для « Міськсвітла» нові вишки, у планах – освітлення околиць та віддалених районів. Зараз робимо проекти для Левади і Огнівки. Серед новацій – освітлення пішохідних переходів . Передусім, біля шкіл та дитячих садочків. До кінця року підсвітимо 22 об’єкти. І ще з десяток у рамках бюджету участі. План – максимум на майбутнє перехід на led освітлення. Розглядаємо, зокрема, інвестиційний проект. Частково – за бюджетні кошти.
Про ремонт доріг та тротуарів
- Поки що вирішуємо найболючіші проблеми. Це вулиці Верховинця, Комарова, Квітки Цісик, Пушкарівська, Башкирцевої та Панфілова. Вперше за тридцять років почали ремонтувати ливнівки, цього не робили останні тридцять років. Така ж системна проблема – тротуари. Почали ремонт тротуару по вулиці Пушкіна від Першотравневого до вулиці Коряка. Зараз ми змінили підхід до роботи і якщо ремонтуємо вулицю – ремонтуємо одразу і тротуар. Також почали робити тротуари , зручні для людей з інвалідністю. У проекти заклали тактильну плитку.
Про заробітну плату Олексія Чепурка
- Скажу так. П’ятдесят тисяч гривень, про які ходять чутки я ніколи не отримував. Яка у мене зарплата? Це не секрет. Скоро я оприлюдню декларацію і ви все зможете побачити. Але це точно не п’ятдесят тисяч гривень!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
21:05, 1 грудня
14
15:34, 3 грудня
22:50, 30 листопада
7
11:37, 3 грудня
12
14:40, 27 листопада
live comments feed...